Turintiems skolų už elektrą gali tekti apsilankyti pas notarą

 • Teksto dydis:

Socialdemokratai siekia, kad elektros tinklų naudotojai savo skolas galėtų padengti dalimis. Pasak opozicijos, įsiskolinimų padažnėjo vykdant elektros skaitiklių keitimą, kurių metu buitiniai vartotojai kartais lieka skolingi už neteisingai skaičiuotą elektros suvartojimą. Todėl sužinoję apie milžiniškas sąskaitas, vartotojai neturi pinigų jų padengti.

Grupė Seimo narių siūlo įsiskolinimą už elektrą leisti skaidyti dalimis. Apie tai LNK reportaže buvo kalbamasi su „Igničio“ atstove Laura Beganskiene.

– Kokia yra problema „Igničiui“ kaip elektros tiekėjui, jeigu žmonės nesusimoka? Koks šiuo metu yra matomas įsiskolinimų mastas?

– Bendras įsiskolinusių klientų skaičius, jeigu kalbame ir apie visuomeninį, ir apie nepriklausomą tiekimą, šiuo metu siekia kiek daugiau kaip 5 proc. Kiekvieną mėnesį sulaukiame kelių šimtų prašymų atidėti mokėjimus, tačiau kažkokio ženklaus ar tendencingo išaugusių skolų skaičiaus nematome. Visais laikais situacija panaši.

– Kokios sumos vyrauja dabar?

– Vidutinė skolos suma siekia maždaug 50 eurų. Įsiskolinimų gali būti įvairių. Visi mūsų klientai gali vieną kartą 30 dienų atidėti mokėjimą žodiniu susitarimu. Jeigu kliento finansinė situacija yra sudėtinga ir jis tą pagrindžia pažymomis, arba yra pensininkas, neįgalusis, bedarbis, tokiu atveju skolos mokėjimas gali būti atidėtas dviem mėnesiams sudarant skolos mokėjimo grafiką. Jeigu skola siekia 3 tūkst. eurų arba daugiau, pasirašomas vekselis pas notarą. Bet tai tik – pavieniais atvejais, kol įsiskolinimas yra toks reikšmingas ir ženklus. Žiūrima individualiai į kiekvieną klientą, į jo situaciją, kokia yra jo finansinė padėtis ir ką galima padaryti, galbūt išdėstyti ilgesniam laikotarpiui. Visi mūsų klientai gali du kartus per dvylika mėnesių kreiptis dėl mokėjimo atidėjimo.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Neatmetate galimybės, kad jei pas žmogų yra tikrai rimta situacija, su juo galima tartis asmeniškai ir aiškintis, kaip galima atidėti tas sumas, kad žmogus neliktų be elektros?

– Taip, galima. Stengiamės atsižvelgti individualiai į situaciją, ypač išskirtiniais atvejais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Labai pardon

Labai pardon portretas
Kas čia per nauja "įskolinimo" schema- keičiant skaitiklį, "likti skolingam už neteisingai suskaičiuotą elektros energiją" ?! Skaitiklis rodo, tarifas yra, rodmenį padaugini iš tarifo, dar žinoma tenka pridėt kažkokių dedamųjų priskaičiuojamųjų į kreivas kišenes papildomai įkrentajamųjų sumelę, sumoki- viskas, tyras kaip ašara igničio aky. Čia gi staiga, pakeitus skaitiklį stebukliniu išmaniuoju smartčiort ochmaytralala, užvirsta ant kupros baisinė skola! Kaip , kokiu būdu, iš kur- niekam neįdomu. Apsistradalinę sosaldomkratai imasi rūpintis tautiečiais, kad išdėstytų skolą per kelis mokėjimus, vietoj to, kad aiškintųsi,kaip tokie monai ant Lietuvos vyksta. Kas čia do cirkas?!

Siaip

Siaip portretas
Tai tiesiog reikia peržiūrėti ir padaryti auditą, kad sudaro sudedamąja elektros kainą. Gal perdaug vagių, at blogai skaičiuojama, ar elektrikai patys nesukčiauja. Su jais kai pradedi aiškintis tai neigia savo kaltę, kaip ir ryšio paslaugų tiekėjai ir kt. įstaigos, kurios net neatsiprašo, ką ne taip priskaičiavo. Aplamai ydinga sistema, kai vagims uždeda baudas, bet negrąžina žmogui iš kurio vogė. Nes žmogui tai mokėjo ir jam buvo padarytas nuostolis . O kodėl pad mus nėra sistemos: pasipildydai degalinėje, ar parduotuvėje už tam tikrą sumą elektros, įkiši kištuką Į apskaitos prietaisą ir žinai kiek suvartoji, nebūtų didelių įsiskolinimų,. Na Anglijoje yra tokia galimybė

O ka?

O ka? portretas
Notaru pajamos sumazejo?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių