Siūlymas didiesiems prekybos centrams – nedirbti Vasario 16-ąją

Siūlęs uždrausti didiesiems prekybos centrams dirbti per šventes Seimo narys „valstietis-žaliasis“ Tomas Tomilinas mano, kad solidarumo vardan artėjanti šventė – Vasario 16-oji būtų tam tinkama proga.

Pernai gegužę Seimo nariai registravo pataisą, siūlančią uždrausti didiesiems prekybos centrams dirbti ne tik per Kalėdas ir Velykas, bet dar dvi švenčių dienas – vasario 16-ąją ir lapkričio 1-ąją.

Tokį Darbo kodekso pakeitimą Seime inicijavo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė „socialdarbietė“ Rimantė Šalaševičiūtė ir komiteto pirmininkės pavaduotojas T. Tomilinas. Pasak jo, remiantis komiteto turima informacija, apklausose gyventojai dažniausiai mini būtent šias keturias dienas, per kurias, anot jų, prekybos centrai neturėtų dirbti.

M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

„Tačiau pataisų svarstymas nebuvo skubinamas, nes didieji prekybos centrai rodė pastangas susitarti su savo profesinėmis sąjungomis dėl papildomų išeiginių dienų savo darbuotojams. Seimui buvo svarbu sulaukti didžiųjų centrų dėmesio ne tik religinėms, bet ir valstybės šventėms. Šiemet sąlygos solidarumui ypač geros – Vasario 16-oji ir Velykų pirmoji diena bus sekmadienį“, – sako T. Tomilinas.

2018 m. rugpjūtį socialinės apsaugos  ir darbo ministras Linas Kukuraitis, didieji prekybos tinklai ir įmonių profesinės sąjungos preliminariai sutarė, kad parduotuvės nedirbtų bent per Kalėdas ir Velykas.

Seimas 2018 metų birželį po pateikimo pritarė Darbo kodekso pataisai, siūlančiai uždaryti parduotuves paskutinį mėnesio sekmadienį ir per visas šventines dienas, kurių yra 13: Kūčios, Kalėdos, Naujieji metai, Velykos, valstybingumo datos, Rasos, Žolinė, Motinos ir Tėvo dienos bei kitos.

Kaip pastebi T. Tomilinas, dėl prekybos centrų darbo laiko diskutuojama nuo 2002 metų, nors didieji prekybininkai susitarė nedirbti per šventes, tačiau susitarimo laikėsi, anot jo, vos du kartus  per Kalėdas.

Seime taip pat svarstoma Konkurencijos įstatymo pataisa, kuri leistų įmonėms tartis dėl darbuotojų sąlygų gerinimo be rizikos pažeisti įstatymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lina

Lina portretas
Zinoma kad ne!!! Ar pardavėjams Vasario 16 ne švente?! Jie kaip ir visi mes nori švęsti ,linksmintis ir ilsėtis !!!

Geradėjas

Geradėjas portretas
Ką tie tomilinai aplamai veikia Seime, ar turi nors menką supratimą apie rinką ir jos dėsnius. Taip, yra daug švenčių, bet žmonės, kurie dirba aptarnavimo sektoriuje, žino, kur įsidarbino, dirba " slenkamu" darbo grafiku, yra poilsio dienos, yra darbo dienos. Švenčių dienomis galima sutrumpinti darbo laiką. Lietuva nėra tokia turtinga šalis, kad galėtų sau leisti tiek šventinių nedarbo dienų. Pagaliau yra bendrovių akcininkai, vadovai, yra kam ir be tomilinų nuspręsti kaip jiems dirbti ir poilsiauti.

Gal užsičiaupsi vieną sykį, Tomilinai

Gal užsičiaupsi vieną sykį, Tomilinai portretas
Gera tau vis nesamones sugalvot kai tavo rūra pilna pilna milijonų. Kodėl tau nerūpi paprasti žmonės, prekybininkai, kai jie nedirbs , tai negaus ir pinigėlių, dėlto apie tai nepagalvoji kaip jiem išgyvent, prekybininkai nori taip pat būti ir sotūs, ir apsirenge, ir komunalinius mokesčius sumokėje. Jeigu jie nedirbs per Vasario 16, Lapkričio 1, tai ir nieko negaus, nei kapeikos, ar bent tamsta Tomilinai apie tai pagalvoji, o tau pačiam geriausia iš vis nedirbt, nes apšales milijonais, ir geriau patylėtum.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių