Šiemet – rekordiškai mažos šildymo kainos, bet nebūtinai mažos sąskaitos?

 • Teksto dydis:

Lietuvos didžiuosiuose miestuose prasideda šildymo sezonas, žadantis būti pigiausiu pastaraisiais metais. Tačiau sąskaitos priklausys ir nuo oro sąlygų, ir nuo būsto būklės.

Vilniaus savivaldybė pranešė, kad šildymas sostinėje įjungiamas nuo ketvirtadienio. Vicemeras Valdas Benkunskas BNS teigė, iš pradžių numatoma jį įjungti ugdymo ir gydymo įstaigose, o nuo penktadienio – ir gyventojams.

„Per penkias dienas visame Vilniuje turėtų radiatoriai pradėti šilti“, – sakė V. Benkunskas.

Kaunui šilumą tiekianti „Kauno energija“ pranešė, kad savivaldybė šildymo sezoną paskelbė nuo ketvirtadienio.

Klaipėdos savivaldybės teigimu, trečiadienį pradėtos šildyti biudžetinės ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigos, o kiti pastatai bus šildomi nuo ketvirtadienio.

Šiauliams centralizuotai šilumą tiekianti „Šiaulių energija“ informavo, jog miesto švietimo ir globos įstaigoms šiluma turi būti pradėta tiekti ne vėliau kaip iki trečiadienio, visiems kitiems vartotojams – ne vėliau kaip iki penktadienio.

Panevėžio miesto savivaldybė šildymo sezoną paskelbė trečiadienį.

Rekordiškai mažos šildymo kainos, bet nebūtinai mažos sąskaitos

Sostinės savivaldybė pažymi, kad šildymo kainos spalį, palyginti su pernai spaliu, mažėja penktadaliu, o „tokios žemos šilumos kainos šildymo sezonu sostinėje nebuvo per visą dešimtmetį“.

Tiesa, atkreipiamas dėmesys, kad rekordiškai žema šilumos kilovatvalandės kaina dar nereiškia, jog centralizuoto šildymo vartotojai gaus mažas sąskaitas.

Jeigu gyvenamasis namas yra nesandarus, šilumos punktas nerenovuotas, patiriami dideli šilumos nuostoliai.

„Jeigu gyvenamasis namas yra nesandarus, šilumos punktas nerenovuotas, patiriami dideli šilumos nuostoliai“, – teigiama pranešime.

Kauno miesto savivaldybė anksčiau spalį paskelbė, kad šį šildymo sezoną kauniečiai, Kauno rajono ir Jurbarko gyventojai pasitiks „žemiausia šilumos kaina spalį per pastaruosius 23 metus.“

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkė Inga Žilienė sako, kad šiluma per aštuonerius metus atpigo maždaug perpus: „Lietuvos gyventojai turės pačią mažiausią kainą nuo 2012 metų (...) Vidutinė šilumos kaina per aštuonerius metus sumažėjo 53 proc.“, – BNS sakė I. Žilienė.

Spalį mažiausiai už šilumą mokės Pravieniškių pataisos namų katilinės vartotojai (2,61 cento už kWh su PVM), o daugiausiai – „Litesko“ filialo „Biržų šiluma“ vartotojai (8,29 cento).

Kauno vartotojams šiluma spalį, palyginti su pernai spaliu, turėtų pigti 27,5 proc. iki 2,92 cento, Vilniuje – 20,4 proc. iki 3,4 cento, Klaipėdoje – 13,7 proc. iki 3,84 cento, Panevėžyje – 11,1 proc. iki 4,49 cento, o Šiauliuose – 0,5 proc. iki 3,89 cento.NAUJAUSI KOMENTARAI

gerbiamieji

gerbiamieji portretas
rašote kad sąskaitos priklauso nuo to ar namas renovuotas ir pan. ir dėl to sąskaitos gali išaugti. na o anksčiau nepriklausė? mano supratimu, kiek suvartoji kwh, tiek ir moki. kam tie išvedžiojimai? juk namo įvade yra skaitiklis. baigiam diskusijas.

negras afrikonas

negras afrikonas portretas
net prie +20 saskaitos nemazetu...Tarybiniu laiku sildymo budo -centralinio koncerwai neatsisakys niekada , tai pinigu upe...net jei istisus metus butu pliusine temperatura

Anonimas

Anonimas portretas
konservai atejo i valdzia tai mokesciai augs geometrine progresija simonyte tai ismano
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių