Seimui pristatoma išmoka vienišiems senjorams: nuo kitų metų siektų 32 eurus

Seimui teikiamas siūlymas nuo liepos mokėti 28,63 euro papildomą išmoką skurdžiausiai gyvenantiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems.

Išmoka būtų lygi našlių pensijai, o nuo kitų metų siektų jau 32 eurus ir būtų mokama visiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems, nepriklausomai nuo to, ar jie yra našliai, išsiskyrę ar niekada nesukūrę šeimos.

Tai reiškia, kad našliai, kaip ir iki šiol, gautų našlių pensiją, o pavyzdžiui, išsiskyrusiems ar nesukūrusiems šeimos būtų mokama tokio pat dydžio išmoka.

Premjerė Ingrida Šimonytė tikisi, kad nauja priemonė mažins skurdą Lietuvoje. Socialinės apaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė skaičiuoja, kad papildomą išmoką šiemet gautų apie 60 tūkst. žmonių, o nuo 2022 metų 32 eurų vienišo asmens išmoką arba našlių pensiją jau gaus per 400 tūkst. žmonių.

Šiemet naujoms siūlomoms išmokoms reikėtų 15 mln. eurų, o 2022 ir 2023 metais – po 106 mln. eurų. Našlių pensijų didinimui 2022 ir 2023 metais papildomai reikės po 3 mln. eurų.

Ministrė: vienišumas yra papildoma socialinė rizika

Vienišumas šiandien yra papildoma socialinė rizika, sako 28,63 euro išmoką vienišiems senjorams ir neįgaliesiems mokėti siūlanti socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Vienišų pensininkų skurdo rodikliai yra labai dideli, ir mes manome, kad tokios priemonės atsiradimas iš esmės padės spręsti tokių žmonių skurdo problemos sprendimą“, – pristatydama iniciatyvą Seime sakė M. Navickienė.

Vienišų pensininkų skurdo rodikliai yra labai dideli, ir mes manome, kad tokios priemonės atsiradimas iš esmės padės spręsti tokių žmonių skurdo problemos sprendimą.

„Vienišumas šiandien yra papildoma socialinė rizika, ir tai mes matome iš skurdo rodiklių. Jei bendras pensininkų skurdo lygis siekia 35,1 proc., vienišų senyvo amžiaus asmenų nuo 65 metų amžiaus grupėje skurdo lygis yra 47 proc., tai yra dvigubai daugiai nei ūkiuose, kur gyvena daugiau asmenų“, – pažymėjo ministrė.

Seime antradienį po pateikimo už tokį projektą balsavo 118 Seimo narių, balsavusių prieš nebuvo, vienas parlamentaras susilaikė. Projektą toliau svarstys komitetai, svarstymas Seimo salėje numatytas gegužės 25 dieną.

Socialinės apaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad papildomą išmoką šiemet gautų apie 60 tūkst. žmonių, o nuo 2022 metų 32 eurų vienišo asmens išmokos arba našlių pensijos jau sulauktų per 400 tūkst. žmonių.

Šiemet naujoms siūlomoms išmokoms reikėtų 15 mln. eurų, o 2022 ir 2023 metais – po 106 mln. eurų. Našlių pensijoms didinti 2022 ir 2023 metais papildomai reikės po 3 mln. eurų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

BIJOKIT DIEVO ,JŪS SINJORAI AR SENOLIAI!

BIJOKIT DIEVO ,JŪS SINJORAI AR SENOLIAI! portretas
Pagatavi iš ubago ir paskutinę lazdą atimt iš to godumo. Sarmatinkitės...

taip

taip portretas
uz judo asarines priemokas vyksta s enjoru s upri/esinimas

Pirmiau atidžiai persiskaitykite šitą straipsnį

Pirmiau atidžiai persiskaitykite šitą straipsnį portretas
Taip kad ne visi vieniši pensininkai gaus 28 eurų išmoką, bet gaus tie , kurie nedirbe , durnių volioje budami jauni, ir užtai dabar gauna mažas pensijas, va jais tai pasirūpino mūsų valdžia su Navickiene priešakyje, šitie lodariai tinginiai pirmiausia bus aprupinti po 28 eurus kas mėn, o jau tie kas dirbo, lenkė nugaras budami jauni, tiem špyga taukuota, laukit kol numirsit taip ir nebesulaukdami tos vienišo asmens pensijos. Tai kas čia? Ne diskriminacija sažiningų pensininkų?
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių