Seimo vadovė: sutarimas dėl MMA koalicijos viduje tikrai bus pasiektas

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad diskusija dėl minimalios mėnesio algos (MMA) tarp valdančiosios koalicijos partnerių deleguotų ekonomikos ir inovacijų bei finansų ministrių bus baigta pasiekus sutarimą.

„Taip, diskusijų dėl minimalios algos tikrai buvo ir yra, tačiau manau, kad sutarimas koalicijos viduje tikrai bus pasiektas“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė parlamento vadovė.

„Tai, kad įvairios interesų grupės skirtingai mato tą sumą (MMA dydį – BNS) – natūralu, nes atstovaujami skirtingi segmentai, bet netrukus, spalio pradžioje, Vyriausybė pristatys biudžeto projektą ir tuo metu bus visi taškai sudėti“, – pridūrė Liberalų sąjūdžio lyderė V. Čmilytė-Nielsen.

Trišalei tarybai nesusitarus Vyriausybė praėjusią savaitę iš esmės pritarė, kad MMA nuo kitų metų būtų didinama 15 proc. (110 eurų) iki 840 eurų, o neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) – beveik 16 proc. (85 eurais) iki 625 eurų.

Vyriausybei su tokiu pasiūlymu dar kartą grįžus į tarybą, darbdaviai ir profsąjungos bendro sutarimo antradienį ir vėl nerado. Todėl, kaip yra sakiusi premjerė Ingrida Šimonytė, MMA didinimas bus įteisintas Vyriausybės nutarimu.

A. Armonaitė antradienį sakė, kad nėra normalu, jog visuomenė iki šiol nežino, kokia kitais metais bus MMA, todėl, anot jos, reikia labiau tartis Vyriausybėje. Ministrė anksčiau yra sakiusi, kad MMA iki mokesčių galėtų kilti 70 eurų iki 800 eurų, o NPD – 200 eurų iki 740 eurų.

Tuo metu finansų ministrė Gintarė Skaistė teigė, jog toks pasiūlymas nėra finansiškai subalansuotas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Na

Na portretas
Armonaitės pasiūlymas geras, didinti NPD. Bet kaip čia konservatorė sutiks, kad žmonės daugiau gautų, jai mat " nesubalansuota"? Su kuo ji ten " balansuoja? Sakytų tiesiai- didiname MMA, kad daugiau mokesčių surinkti.

Toliau

Toliau portretas
rodomas cirkas bailiu tamsuoliu miniai... :-( Budeliai sprendzia,kiek kainuos nukirstos auku galvos...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių