Seime – idėja didinti kompensacijas už šildymą, jas duoti ir vidutinių pajamų gavėjams

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas siūlo šalies gyventojams numatyti didesnes kompensacijas už šildymą, jas leisti gauti ir vidutines pajamas gaunantiems gyventojams, o ne tik mažas.

Komitetas priėmė sprendimą siūlyti Vyriausybei inicijuoti tai numatančias pataisas.

„Daug taiklesnė, efektyvesnė, mažiau diskriminuojanti priemonė būtų didinti kompensacijas gaunantiems mažas pajamas ir taip pat plėsti tas kompensacijas iki vidutinių pajamų taip, kad jas gautų ne tik mažas, bet ir dalis vidutines pajamas gaunančių žmonių nediskriminuojant kuro, naudojamo šildymuisi, rūšių“, – pirmadienį komiteto posėdyje teigė BFK vadovas.

Taip jis kalbėjo posėdyje pritarus Vyriausybės siūlymui laikinai biudžeto lėšomis kompensuoti gyventojams pridėtinės vertės mokestį (PVM) šildymui.

„Jau anksčiau turėjome tokį sprendimą priimti“, – teigė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius, kalbėdamas apie BFK siūlymą.

Tuo tarpu Lietuvos regionų frakcijoje dirbantis Andrius Palionis teigė tikėjęsis, kad gyventojams gavus pirmąsias didžiules sąskaitas už šildymą, Vyriausybė pati inicijuos kompensacijų didinimą.

Jau anksčiau turėjome tokį sprendimą priimti.

Be kita ko, jis priekaištavo, kad dabar norint gauti kompensacijas yra reikalaujama, kad žmonės, pretenduojantys gauti paramą, pateiktų daug informacijos, kurią galima tiesiog gauti iš „Sodros“.

M. Majausko teigimu, Latvijoje kompensacijas už šildymą gauna 170 tūkst. žmonių, nors gyventojų ten – pusantro karto mažiau.

„Tai reiškia, kad Lietuvoje tokią kompensaciją, jeigu veiktų kaip Latvijoje, gautų apie 250 tūkst.  žmonių“, –  teigė M. Majauskas.  

Pasak jo, dabar kompensacijas už šildymą Lietuvoje gauna nuo 125 tūkst. iki 130 tūkst. žmonių.

Penkiems Seimo nariams balsavus už, keturiems – prieš, Vyriausybės siūlomai PVM kompensacijai komitetas pritarė. Visi kiti parlamentarų siūlymai dėl PVM mažinimo elektrai, dujoms, malkoms ar kitoms kuro rūšims buvo atmesti.

Finansų viceministrė Rūta Bilkštytė sako, kad dėl PVM lengvatos biudžeto netektis sieks 23,3 mln. eurų. 

Kompensuoti PVM šildymui nuo šių metų sausio iki šildymo sezono pabaigos valdžia siūlo siekdama iš dalies sumažinti žmonių finansinę naštą dėl išaugusių sąskaitų.

Kai kurie parlamentarai priekaištauja, kad paramos gyventojai gali ir nepajusti, nes ji bus labai maža. Be to, pasak jų, ši priemonė būtų diskriminacinė, nes negaliotų besišildantiems elektra, dujomis arba malkomis.  

Pataisos, be kita ko, sulaukė ir Seimo teisininkų kritikos.

Dabar centriniam šildymui ir malkoms kūrenimui taikomas 9 proc. PVM.NAUJAUSI KOMENTARAI

klozetas lt

klozetas lt portretas
sveiki, pazistu tokia seima kuri gyvena daugiabutyje mazame miestelyje, ten seni plytiniai rusiski daugiabuciai, sildosi kiekvienas butas kas kaip, malkomis, briketais, elektra, seima su trimis vaikais, zinau abu dirba darbus zmona uz 650 EUr fabrike, vyras 750 Eur...menesio gale ant nulio beveik laikosi. jie sildosi oras vanduo,,,elektra kosmose, elektrine kaitlente, viskas elektra...ka jiems siulo majauskas daryti? parduoti daugiabuti kaime, kelti i miesta ir mieste pirkti daugiabuti su centralizuotu sildymu, beje kaime daugiabutis kainuoja 25tuks eur, mieste nedideliam toks pat 60tuks eur...is kur pas juos bus tokie pinigai? sako vienas is kovid liekamaju sindromu tai silna mastysena,,,,gal cia covid simptomai visiems?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių