Seimas spręs, ar drausti elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais

Seimas apsispręs, ar nuo 2023-iųjų lapkričio Lietuvoje uždrausti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, jeigu jame būtų kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako kvapą ir skonį.

Taip norima sumažinti Lietuvoje populiarėjančių elektroninių cigarečių pardavimus. 

Seimas antradienį balsuos dėl tokių Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisų. 

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) Tabako ir alkoholio kontrolės skyrius vedėjas Gintaras Karanda praėjusią savaitę Sveikatos reikalų komiteto posėdyje įspėjo, kad Pasaulio sveikatos organizacija nepatvirtina elektroninių cigarečių kaip pagalbos metantiems rūkyti. 

Jis priminė Suomijos pavyzdį, kai buvo uždrausti visi rūkalai su kvapais ir skoniais. 

NTAKD atstovas pabrėžė, kad nepilnamečiai elektronines cigaretes įsigyja nuotoliniu būdu, nors elektroninė prekyba Lietuvoje draudžiama.  

Per klausimo svarstymus Sveikatos reikalų komitete jo narė ir Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Laisvės frakcijos atstovė Morgana Danielė teigė, kad kvapas ir skonis yra „motyvatoriai rintis rūkymo alternatyvą“, bet juos ketinama Lietuvoje drausti. 

„Kai mums smirdi, kai kaimynas rūko virtuvėje, dejuojame, kad viskas eina per ventiliacijos angas, tai kaimynui reikia pasiūlyti garinimą, nes jis kenkia daug mažiau pačiam rūkančiajam ir praktiškai visais nekenkia aplinkai“, – teigė parlamentarė.

Visos elektroninės cigaretės ir jų rinka būtų uždaryta.

Pasak jos, uždraudus elektroninėmis cigaretėmis su įvairiais skoniais ir kvapais pardavinėti Lietuvoje, šių produktų bus galima įsigyti užsienio elektroninėse parduotuvėse.  

Nacionalinės elektroninių cigarečių asociaciją atstovaujantis lobistas Justinas Poderys įspėjo, kad uždraudus elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais, rinkoje liktų tik kaitinamasis tabakas su skoniais.  

„Visos elektroninės cigaretės ir jų rinka būtų uždaryta“, – teigė jis, prognozuojantis, kad dėl to suklestės nelegali rinka. 

Konservatoriai Mykolas Majauskas ir Vytautas Kernagis pataisas dėl elektroninių cigarečių ir jų pildyklių skysčių su kvapais uždraudimo pateikė 2019-jų rugsėjį. Paskui jų pataisas savo parašais parėmė buvę „valstiečių“ frakcijos lyderiai Ramūnas Karbauskis (vėliau pasitraukęs iš Seimo) ir Agnė Širinskienė (neseniai palikusi „valstiečius“), bet pataisų buvusios kadencijos Seimas taip ir nepriėmė.

Dabar į rinką neleidžiama tiekti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra  vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad elektroninės cigaretės ir jų pildyklės yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Taip pat negalima įvežti ir kofeino arba taurino, o taip pat kitų priedų ir stimuliuojamųjų junginių, kurie siejami su energija ir gyvybingumu, turinčių cigarečių ir jų pildyklių skysčių.

Draudžiami ir skysčiuose esantys priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, arba kurie nesudeginti turi kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją, vadinamųjų KMR savybių.NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
o ar Seime girdėjom apart žodžio drausti, bausti ...nuskausminti...priversti...taip kiekvieną dieną svarsto, kaip žmogų įbauginti. Naudoju Gritės tooletinį popierių kada svarstys ar galima jį naudoti?

Med.

Med. portretas
Tą elektroninė tokia pati zalinga ,kaip ir cigaretės.Ne tik drausti reikia, bet ir is prekybos išimti reikia.Uždrausti žalinga prekę prekiauti.

Asilams

Asilams portretas
Glušiai... Rūkau dabar tą elektroninę ir džiaugiuosi metęs rūkyt po 32 m. Kontrolę sustiprinkit, o ne draudimus daryt... Idiotų šalis
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių