Seimas linkęs pusmečiui nukelti pensijų anuitetų perdavimą „Sodrai“

Seimas nusiteikęs pusmečiui atidėti pensijų anuitetų perdavimą „Sodrai“, kuris buvo suplanuotas nuo 2020 metų pradžios.

Seimas antradienio vakarą 79 balsais „už“ po svarstymo pritarė tai numatančioms Pensijų kaupimo įstatymo pataisoms ir dėl jų galutinai balsuos dar šią savaitę.

Seimas pernai birželį pritarė pensijų kaupimo reformai, kad nuo 2020 metų sausio centralizuotu anuitetų tiekėju taps „Sodra“.

Anot ministerijos, perduodant pensijų anuitetų mokėjimą į vienas rankas siekiama ilguoju laikotarpiu užtikrinti pigesnę paslaugą vartotojams.

Įstatymo pakeitimus parengusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nurodo, kad iki šių metų pabaigos nebus suspėta tinkamai pasirengti vykdyti naujas funkcijas, įdarbinti reikalingus specialistus ir atlikti kitus veiksmus.

Pensijų anuitetas – tai vienkartinė arba periodinės pensijos išmokos, mokamos iki gyvenimo pabaigos iš pensijų fonde sukauptų pinigų.

Centralizuotus pensijų anuitetų tiekėjus turi Danija, Švedija, Kanada, Singapūras ir kitos šalys.

  

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Linas

Linas portretas
Tai kokio lygio dirba Sodros vadovai, kad nesugeba įgyvendinti jau seniai įstatyme numatytas pertvarkas? Kas gali paneigti, kad čia bankininkai stato kliutis? Juk jie praras nemažas lėšas ir pelną. Absurdas valstybės tarnyboje.

Anonimas

Anonimas portretas
nauja AFIORA !
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių