Seimas: iki 2035-ųjų tikimasi sumažinti narkotikų, tabako ir alkoholio pasiūlą

  • Teksto dydis:

Seimas patvirtino Nacionalinę darbotvarkę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės, vartojimo prevencijos ir žalos mažinimo klausimais iki 2035 metų, kuria siekiama sumažinti šių produktų  pasiūlą ir vartojimą.

Už buvo 64 Seimo nariai, prieš – 12, o susilaikė 41 parlamentaras. 

Seimas, be kita ko, nepritarė grupės parlamentarų siūlymui iš dokumento išbraukti nuostatą dėl kai kurių veikų dekriminalizavimo, pavyzdžiui, už disponavimą nedideliu kiekiu narkotikų, skirtų asmeniniam vartojimui.

Mišriai Seimo narių grupei priklausanti Agnė Širinskienė priekaištavo, kad dabartinių parlamentarų idėjos, kurias jiems sunkiai sekasi įgyvendinti, perkeliamos kitoms kadencijoms.  

„Matyt, kitiems Seimams, kurie bus iki 2035 metų, vargu, ar turėtų likti Laisvės partijos programos įpareigojimas tai padaryti (dekriminalizuoti – BNS)“, – teigė ji.

Dokumentu rekomenduojama savivaldybėms rengti ir įgyvendinti kontrolės, vartojimo prevencijos ir žalos mažinimo priemones.

Siekiama sumažinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, stiprinti apsaugos veiksnius, sužlugdyti ir išardyti su narkotikais susijusias organizuotas nusikalstamas grupes, užkirsti kelią narkotikų pirmtakų (prekursorių) naudojimui ne pagal paskirtį ir narkotikų neteisėtai gamybai, tobulinti nusikalstamumo prevenciją.

Be to, ketinama daugiau dėmesio skirti bendradarbiavimui su privačiu sektoriumi, didinti konfiskuojamų šiais kanalais kontrabanda vežamų neteisėtų medžiagų kiekį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau, \\\\\.../////

Manau,  \\\\\...///// portretas
3035 metais gal visai narkota išnyks.___Tokio "energingo" seimo Lietuva nebuvo mačiusi.____N.S.Xruščiovas komunizmą per 20 metu vos,vos "pastatė".

Lomkė \\\\\.../////

Lomkė  \\\\\...///// portretas
Ką bliat,narkota sumažės?-Armonaute aūūūū,kur tuuuuuuuuuuu,kosmose???????????

Flurona [Čiulpk, Šurajevai]

Flurona [Čiulpk, Šurajevai] portretas
Narkotikų legalizatoriai mažina pasiūlą! Bl bl...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių