Seimas bandys tramdyti mokesčių nemokančius pavėžėjus iš užsienio

Seime skinasi kelią bandymas pažaboti savarankiškai dirbančius ir mokesčių nemokančius pavėžėjus iš užsienio.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tokias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas: už balsavo 66 Seimo nariai, prieš nebuvo, o 13 susilaikė. Toliau pataisas Seimas svarstys rudenį, gavęs Vyriausybės išvadą.

Jomis siūloma įpareigoti užsieniečius, kurie įsiregistravę individualią veiklą, kiekvieną mėnesį sumokėti avansinį pelno mokestį, skaičiuojamą nuo minimalios algos (MMA). Pataisų iniciatoriaus konservatoriaus Jurgio Razmos teigimu, išimtis būtų taikoma tik ukrainiečiams – jie neprivalėtų kiekvieną mėnesį mokėti avanso, o tai padarytų, kaip ir privalo, iki kiekvienų metų gegužės.

„Metų gale, žinoma, pateiktų deklaraciją, jeigu permokėjo kažkiek, tai tada jiems būtų sugrąžinta ta suma“, – pristatydamas pataisas Seime teigė Jurgius Razma.

Jis pabrėžė, kad pakeitimai „dėl gana mažareikšmio klausimo“ aktualūs mažiau nei tūkstančiui tokių pavėžėjų.

„Liečia maždaug 700-800 mokesčių mokėtojų, tiksliau, mokesčių nemokėtojų. Kalbame apie asmenis, užsieniečius, kurie čia įsiregistravę individualią veiklą, vykdo pavėžėjo veiklą. (...) Kaip žinome, tie, kas vykdo individualią veiklą, metus laiko fiksuoja savo pajamas ir išlaidas. Pasibaigus metams, iki kitų metų gegužės pateikia deklaraciją, kur parodo, koks tas yra balansas ir kiek jam priklauso sumokėti mokesčių. Bet ką daro tie užsieniečiai? Jie daro labai paprastai, metus padirba ir išvažiuoja į savo Kirgistaną ar Kazachstaną. Nieko nedeklaruoja, pasipusto padus ir išvyksta“, – kalbėjo J. Razma.

Pasak jo, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) tokių pabėgusių pavėžėjų net neieško.

„Turbūt neįsivaizduojame, kad mūsų Mokesčių inspekcija vargintųsi dėl kelių tūkstančių nesumokėtų mokesčių, kažkur jų ieškotų. Iš tikrųjų, ir sumos čia nėra didelės. Pavyzdžiui, pagal šiandien (ketvirtadienį – BNS) inspekcijos man atsiųstą informaciją, tie, kurie nedeklaravo tų pajamų iki gegužės 1 dienos – 639 užsieniečiai, kurie gavo 8 mln. eurų pajamų“, – tvirtino J. Razma.

Parlamentaras įsitikinęs, kad pagal naują tvarką surinktų pajamų nebūtų daug – apie 0,5 mln. eurų: „Sunku pasakyti, nes kai nedeklaruoja išlaidų... Galiu įsivaizduoti, kad jie išlaidų mažiau patiria turbūt, kaip mūsų lietuviai, kurie remontuoja savo automobilius ir vykdo tą veiklą. Čia nėra lengva paskaičiuoti, kai tiesiog yra nedeklaruota (išlaidos – BNS)“.

J. Razma įsitikinęs, kad dėl naujos tvarkos Lietuva nebebūtų patraukli tokiems žmonėms.

„Bent jau nebūtų gal ir tokių skelbimų, kaip dabar matome, trečiųjų šalių internetuose, kai skelbiama apie svajonių darbą, atvažiuoji, gauni automobilį, dirbi ir jokių mokesčių. Taip yra viliojami. Ir, kita vertus, aš nemanau, kad Lietuvai čia per daug reikia būtent toje srityje tokių darbuotojų. Ir mūsų žmonės, kurie stovi Užimtumo tarnyboje eilėje, šioje veikloje tikrai daugelis gali dalyvauti“, –  aiškino J. Razma.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
bandys,bandytojai,čia iš vis neturėjo to būti,savus smaugia išsip15inėdami svetimiems į šikną lenda be muilo

afe- \\\\\.../////

afe-  \\\\\...///// portretas
-riūga.

O niekur

O niekur portretas
mokesciu nemokantys,is Rytu "issinuomoti" lietuvisku imoniu vergai,isvezantys ismalda i Rytus - jau 30 metu niekam nerupi!?
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių