Seimas pritarė pensijų indeksavimo pokyčiams: pensijos turėtų didėti vidutiniškai 34 eurais

2021 metais pensijos turėtų didėti vidutiniškai 34 eurais.

Seimas antradienį pakeitė dar 2016 metais įtvirtintą automatinio pensijų indeksavimo tvarką ir dėl to pensijos didės vidutiniškai 7,17 proc., arba 27 eurais. Tam 2021 metų valstybės biudžete numatyta 249 mln. eurų.

Dar vidutiniškai septyniais eurais pensijos augs, prezidentui Gitanui Nausėdai pernai pasiūlius ir Seimui 2019-ųjų pabaigoje priėmus pataisą dar labiau – 1,91 proc. didinti pensijas. Tačiau tam būtinų 67 mln. eurų kol kas nenumatyta biudžete, nors valdantieji ketina juos rasti iš skolintų lėšų.

Todėl nuo sausio pensijos turėtų didėti 9,1 proc. iki vidutiniškai 411 eurų. 

Seimo antradienį priimtos Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisos numato, kad neaugant bendrajam vidaus produktui (BVP), bet augant vidutiniam darbo užmokesčiui, pensijos vistiek didėtų.

Už pataisas balsavo 115 Seimo narių, o du Mišrios Seimo narių grupės nariai Kęstutis Glaveckas ir  Česlavas Olševskis susilaikė.

Dabar įstatymas numatė, kad pensijos neindeksuojamos dviem atvejais: kai neigiami yra ne tik BVP ir vidutinis darbo užmokestis, bet ir bent vienas iš jų. Dabar pastarojo reikalavimo ir atsisakyta. 

„Valstiečio“ Tomo Tomilino teigimu, pensijų indeksavimo formulės pakeitimas leis kitais metais padidinti pensijas.

„Indeksavimo formulė yra tik koreguojama, tačiau jos esmė yra paliekama ir kitais metais

galėsime didinti pensijas“, – Seime sakė T. Tomilinas.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė sako, kad kitais metais pensijos didės labiau negu dirbančiųjų atlyginimai.

„Greičiau augs (kitais metais – BNS) pensijos negu darbo užmokestis“, – BNS teigė M. Lingė.   

Socialinių reikalų ir darbo ministerija nurodė, kad dėl automatinio indeksavimo vidutinė pensija kitąmet didėtų 27 eurais iki 404 eurų, arba iki 411 eurų su prezidento siūlymu.

Dabar vidutinė pensija siekia 377 eurus, o su būtinuoju stažu – 399 eurus.NAUJAUSI KOMENTARAI

čempionas ,

čempionas , portretas
bobute ta taupiklę rankom nelaikyk, vis viena neprisipildys, aladino lempa pasitrinus tikrai prisipildytu, o dabar neverk, ,,bet žiūrint kitom akim juk tos bobutės o kiek pinigėliu praganė nežinikams sukišo o paskui skundus reiškia oi vagis iškrapštė, taip juk buvo iš kuo imti kodėl vagis neima tu kuriu užpakaliai nuogi vagiui nereikalingi, užtenka kiek yra aš dirbau savo gyvenime elektriku, 44metus ir dar dirbau geležinkelio depo garvežio kuriko jaunystei, 3m, sunku buvo bet jaunoas buvau nieko tokio, pragyvenome, ir tarnyba atlikau 4m, 4men ir kas čia tokio pralėkė kaip niekas, o tarnyba juk ir nebuvo lengva tik nereikia verkti, o dabar kiek gaunu tiek užtenka, skolu neturiu o su žmona mums gana ir mašinyte pavažuoju kur reikia prie jūros kas met bunu jūra šaukia tarnyba buvo jūrininko, tik geri prisiminimai liko, iki šiu dienu, mažiau verk bobutė, ne tokia nabagė esi

Alis...

Alis... portretas
pensijas visiems reikia didinti ne procentiškai, o aritmetiškai... tik taip mažės atskirtis...

earth king

earth king portretas
kitu kampu kas prieš dėl pensiju indeksavimo pakeitimu, nepadarius 2021 metu pensijos nedidetu, ar ne aišku jums senjorai seniritės bambiakliai nepasotinami, juk aiškiai yra sakoma kad pinigu nėra mašinkė sustojo spauzdinti, nebeveža toki skaičiu norinčiu daugiau o valstybė neturi pinigu, ir nieko čia tokio, palauks pragyveno tiek pragyvens sedėdami kropom koše esdami juk ir taip seniai bedančiai, neturi su ko kramtyti maisto, ir čia juk ne europos piliečiai juk antra rušiai esam nėra ką lygyntis su ponais iš vakaru šaliu turtingos kilmes, ubaginui nuo sovietu pabėgusiu yra ir taip per gerai, tylos ramiau raminkites nesiraminsit nebus ir tu pinigu,
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių