Šaltiniai: ministerijos siūlo didinti MMA iki 840 eurų, NPD – iki 625 eurų

Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vyriausybei siūlo minimalią mėnesio algą (MMA) nuo kitų metų padidinti 110 eurų iki 840 eurų (iki mokesčių), o neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) – 85 eurais iki 625 eurų, BNS patvirtino šaltiniai Vyriausybėje.

Tokiu atveju MMA didėtų 15 proc., o NPD – beveik 16 procentų. 

Naujus MMA ir NPD dydžius, kurie būtų taikomi nuo 2023 metų sausio, Ministrų kabinetas svarstys pasitarime trečiadienį, tačiau sprendimo projektai kol kas viešai neskelbiami.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė antradienį teigė, jog darbdaviams ir profsąjungoms neradus bendro sprendimo dėl MMA Trišalėje taryboje Vyriausybė trečiadienį teiks „siūlomų alternatyvų viduriuką“.

„Darbdaviai ir darbuotojai nesurado sprendimo, kuris tenkintų abi puses, todėl Vyriausybė turi įpareigojimą pasiūlyti konkretų (MMA – BNS) skaičių. Manome, kad tiesa yra tarp dviejų alternatyvių svarstomų idėjų: yra Lietuvos banko skaičiavimai, kad MMA galėtų augti apie 22 proc., o ekonomikos ir inovacijų ministrė yra pasiūliusi, kad augtų 10 proc., tai, mano nuomone, kažkur per vidurį bus tie skaičiai“, – antradienį LRT radijui sakė G. Skaistė.

Pirmasis apie tai, kad MMA siūloma didinti iki 840 eurų, pranešė portalas vz.lt. 

Vyriausybei, darbdaviams ir darbuotojams atstovaujanti Trišalė taryba praėjusią savaitę nesutarė dėl MMA didinimo ir Vyriausybei teiks skirtingas nuomones.

Profesinės sąjungos mano, kad MMA nuo sausio 1 dienos turėtų augti pagal Lietuvos banko formulę – 21,6 proc. iki 888 eurų, tuo metu didžioji dalis darbdavių atstovų teigia, kad minimali alga galėtų kilti 70 eurų iki 800 eurų. Pramoninkų konfederacija siūlė pritarti ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės pasiūlymui MMA didinti iki 800 eurų, o NPD – 200 eurų iki 740 eurų. 

A. Armonaitė yra sakiusi, kad MMA iki mokesčių galėtų kilti 70 eurų iki 800 eurų, o NPD – 200 eurų iki 740 eurų. Tuo metu finansų ministrė Gintarė Skaistė teigė, jog toks pasiūlymas nėra finansiškai subalansuotas. Anot jos, tiek MMA, tiek NPD turėtų didėti panašiu tempu.

Finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas Trišalėje taryboje teigė, kad Vyriausybė turės priimti sprendimą „kažkur per vidurį“ tarp 800 iki 888 eurų. 

Premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau teigė, kad derantis dėl minimalios algos reikėtų atsižvelgti į galimą mažesnį ekonomikos bei atlyginimų augimą kitais metais.

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlė NPD padidinti ne mažiau kaip 100 eurų iki 640 eurų, o MMA dydį kelti pagal tarp socialinių partnerių suderėtą formulę.

Atnaujinęs skaičiavimus Lietuvos bankas rugsėjį teigė, kad MMA kitąmet galėtų augti 21,6 proc. iki 888 eurų, tačiau bankas teigė labiau palaikantis jos didinimą du kartus per metus – 9,4 proc. arba 69 eurais iki 799 eurų, o vėliau jos kėlimas priklausytų nuo ekonomikos būklės. Jei ji būtų gera, MMA nuo birželio galėtų didėti dar 11 proc. iki 888 eurų.

Šiemet MMA siekia 730 eurų (neatskaičius mokesčių), arba 550 eurų „į rankas“, o NPD – 540 eurų.


Šiame straipsnyje: MMANPDministerijosVyriausybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
klausimas ekonominiams nusikaltėliams : kada paslaugos ir prekės pabrango ? Lietuvoje vykdomas ekonominiai nusikaltimai su prezidento parašais

Jei nereiketu

Jei nereiketu portretas
pirkti verslo nuodu ir surinkti mokesciu - uz darba seniai nemoketu!

Kaunietė

Kaunietė portretas
Niekaip nenori NPD padidinti, juk reikia iš žmonių atimti, dar negana????? Minimalią kelia 110, o NPD tik 85, tai mokesčių pasirinks..... Armonaitės pasiūlymas normalesnis, nors NPD turėtų būti bent 1000 eurų.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių