S. Skvernelis tikina matantis galimybių, kaip būtų galima reguliuoti maisto produktų kainas

Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis tikina matantis galimybių, kaip būtų galima reguliuoti maisto produktų kainas, nors tam ir kiltų sunkumų.

„Vėlgi, ta pozicija, kurią Vyriausybė užėmė pradžioje kalbant ir apie energetinius resursus, kad „čia yra rinka ir Vyriausybė negali kištis“, nesutinku, gali kištis. Aišku, su maisto produktų kainom, tai yra sunkiau, tačiau prisiminkime ir mūsų Vyriausybės metu buvo tam tikros problemos. Mes ieškojome sprendimų su prekybos centrais. Jie atliepė ir buvo įvesta vadinama monitoringo sistema, kur buvo galima pasilyginti ir skatinti tokiu būdu, kad nebūtų susitarimų tarp skirtingų didžiųjų prekybos centrų“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė S. Skvernelis.

Seimo narys mano, kad dabartinė situacija leidžia Vyriausybei peržiūrėti biudžetą ir apsvarstyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) politikos keitimą, nes fiskalinės drausmės reikalavimas iš Europos Komisijos duotuoju momentu nėra toks griežtas, koks buvo anksčiau.

„Kalbant apie PVM situaciją, kokia dabar yra, skirtingai nuo to laikmečio, kada valstybė dabar tikrai gali perteklines sumas surinktas į biudžetą, ne taip, kaip buvo mūsų atveju, kai buvo griežtas fiskalinės drausmės reikalavimas iš Europos Komisijos. Dabar, kadangi biudžetas irgi matosi renkamas perteklinis, nežinau, ar čia yra blogo planavimo, ar kažkokios kitos priežastys, tačiau tą perteklinį surinktą biudžetą bei PVM politiką reikėtų peržiūrėti“, – tikino parlamentaras.

Dabar, kadangi biudžetas irgi matosi renkamas perteklinis, nežinau, ar čia yra blogo planavimo, ar kažkokios kitos priežastys, tačiau tą perteklinį surinktą biudžetą bei PVM politiką reikėtų peržiūrėti.

Ekspremjeras ragina pradėti svarstyti laikiną lengvatinio PVM tarifo įvedimą pagrindiniams maisto produktams, siekiant palengvinti žmonėms žiemos, infliacijos ir kainų pasiutpolkės laikotarpį.

„Pirmiausia kalbėti reiktų apie energetinius resursus, nes vėlgi žmonės yra skirtingose situacijose. Vieni turi 9 procentų lengvatinį tarifą, kurie naudoja centrinį šildymą, kiti žmonės to neturi, be tų, kurie dar malkomis šildosi, tai lygiai tas pats su maisto produktais. Reikėtų priimti sprendimą, kuriems produktams laikinai, žiemos, infliacijos ir kainų pasiutpolkės išgyvenimui, būtų galima svarstyti apie laikiną lengvatinio PVM tarifo įvedimą pagrindiniams maisto produktams", – tvirtino S. Skvernelis.

ELTA primena, kad Lenkijos Vyriausybė planuoja nuo vasario trims mėnesiams PVM maisto produktams nuo 5 proc. sumažinti iki 0 proc. Tuo metu namų ūkiuose vartojamoms dujoms ir elektrai PVM nuo 23 proc. sumažinti atitinkamai iki 8 ir 5 proc. Taip pat planuojama pristabdyti akcizų ir PVM taikymą benzinui.NAUJAUSI KOMENTARAI

M

M portretas
Tik nevarykite ant jo,o varo konservatoriai,jei būtų jųs buves su valstieciais,nebūtų buvę tokių kainų iškėlumo,taip pat duju,elektros,kuro šildymo.Kuo toliau,tuo tautai blogiau,dekoti tiems kas išrinko,tuos kas tautą smaugia.

No skvernelizmui

No skvernelizmui portretas
Kažkaip greit visi pamiršo Skvernelio valdmetį- prisiminkit skandalus: medikams pasiūlė emigruoti, jei nepatinka Lietuvoj; Registrų centro skandalas- neleist žiniasklaidai prieit prie duomenų ir taip užkirsti kelią visuomenę informuoti apie politikų įvairius ryšius; sunaikintas posėdžio įrašas ir t.t. Nė už ką jo negalima į valdžią! Uždusins visus..Jo kažkada ištarta frazė "...visuomenės teisė žinoti nėra absoliuti" daug ką pasako...

Kaunietis

Kaunietis portretas
O nuo kada Skvernelis pasidarė ekonomistas?Dar vienas "dielcas".
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių