Quantcast

S. Gentvilas: žemės valdymo perdavimo savivaldai projektas – pirmadienį

Kitą pirmadienį bus paviešinti ir pateikti derinti dokumentai dėl žemės valdymo perdavimo savivaldybėms, panešė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Visi merai, visos savivaldybių deklaracijos dėl savivaldos stiprinimo kelia šitą tikslą kaip esminį“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė ministras.

Anot jo, Aplinkos ministerija taip pat nori perimti žemės politikos formavimą, todėl Nacionalinė žemės tarnyba turėtų būti perduota jai, o Žemės ūkio ministerija išimties tvarka spręstų dėl žemės ūkio paskirties žemės.

„Šiandien didieji konfliktai žemėtvarkoje yra miestuose, statybų sektoriuje, dėl žemės paskyrimo, žemės nuomos sutarčių ir mes dirbdami su teritorijų planavimu matome, kad įrankiai vis dar yra Žemės ūkio ministerijoje. (...) Didžiausia rizika, didžiausi teisminiai konfliktai, didžiausi pralaimėjimai valstybėje yra dėl to, kad mes neteisingai planuojame žemę miestuose“, – sakė S. Gentvilas.

Pasak ministro, šiemet taip pat tikimasi įgyvendinti vandentvarkos reformą, aprūpinti gyventojus kokybišku geriamuoju vandeniu ir nuotekų tvarkymu.

„Šį Europos Sąjungos periodą baigėme nevisiškai įgyvendinę vandentvarkos tikslų, esame kažkur tarp Estijos ir Latvijos. Turime padaryti vandentvarkos sektorių įgalų, investuoti tiek Vilniuje, sodų bendrijose, tiek regionuose ir aprūpinti gyventojus būtina sanitarine funkcija“, – teigė S. Gentvilas.

Šiemet taip pat tikimasi iki 20 proc. išplėsti saugomų teritorijų sistemą, kuri apima 17 proc. šalies teritorijos. Numatoma įkurti vienuolika saugomų teritorijų, o šešias išplėsti, įkurti naują nacionalinį parką Suvalkijoje.

Tarp ministerijos darbų – kovą taip pat tikimasi užbaigti nacionalinį miškų susitarimą, patvirtinti statybų kodeksą bei sumažinti administracinę naštą.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Nuosavybės teisę į turėtą žemę ATSTATINĖJO S A V I V A L D Y B Ė S , tad taip ir turėjo likti

Lanzborgų \\\\\.../////

Lanzborgų  \\\\\...///// portretas
bjaurus su tėčiu dublis.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių