R. Pocius: yra rizikos, kad „Perlas Energija“ gali gauti nepagrįstų pajamų

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) prokurorų pagalbos paprašė įvertinusi riziką, jog elektros tiekėja „Perlas Energija“ nutraukusi sutartis gali parduoti finansinius instrumentus ir gauti nepagrįstų pajamų, teigia energetikos rinkos reguliuotojo vadovas Renatas Pocius.

„Šiandien VERT kreipėsi į Generalinę prokuratūrą visiškai su skirtingu klausimu, išnagrinėjusi tam tikrą „Perlo Energijos“ veiklos specifiką ir atitinkamai įvertinusi potencialią riziką „Perlui Energijai“ gauti nepagrįstų pajamų iš finansinių instrumentų“, – žurnalistams trečiadienio vakarą sakė R. Pocius. 

Pasak R. Pociaus, įtariama, jog nutraukdama sutartis bendrovė gali siekti uždirbti iš kitos veiklos – finansinių instrumentų pardavimo, todėl tokios pajamos būtų laikomos nepagrįstomis.  

„Yra įtarimų, kad „Perlas Energija“ savo veiksmais nutraukiant su vartotojais sutartis siekė galimai uždirbti iš kitos veiklos – finansinių produktų pardavimų veiklos – kas, mūsų vertinimu, būtų bendrovės nepagrįstai gautos pajamos“, – teigė VERT pirmininkas. 

„Tikrai nesinorėtų, kad „Perlas Energija“ pasinaudotų susidariusia situacija ir gautų nepagrįstų pajamų iš šitos situacijos, kurią bendrovė iš esmės pati ir sukėlė“, – sakė jis. 

Anot R. Pociaus, „Perlo Energijos“ finansiniai instrumentai yra apsidraudimo priemonės (angl. hedging) – jomis bendrovė apdraudė elektros kainų svyravimą Suomijoje. 

„Ne tik energetikos, bet ir visuose sektoriuose yra tokia galimybė apsidrausti energijos arba kitus produktus, kuriais yra prekiaujama. Šitoje vietoje „Perlas Energija“ turėjo irgi savo portfelyje, taip vadinamoje antrinėje finansų rinkoje, dalį tų instrumentų, kuriais apsidraudė kainų svyravimą Suomijos zonoje“, – teigė VERT pirmininkas. 

„Perlo Energijos“ vadovas Vilius Juraitis trečiadienį BNS patvirtino, jog bendrovė keliose užsienio šalyse turi finansinius apsidraudimus, tačiau kur konkrečiai, neatskleidė. 

R. Pocius teigė, jog VERT žiniomis, didžiąją dalį tokių finansinių priemonių bendrovė turi Suomijoje. Pasak jo, reguliuotojas taip pat kreipėsi į kitus nepriklausomus tiekėjus, siekiant išsiaiškinti jų turimus finansinius instrumentus. 

„VERT lygiai taip pat kreipėsi į visus kitus tiekėjus pateikti detalią informaciją apie tai, kokius finansinius instrumentus nepriklausomi tiekėjai turi. Tuomet tiksliai bus galima pasakyti, ar tai yra finansiniai instrumentai, kurie yra Suomijoje, ar finansiniai instrumentai, kuriais yra prekiaujama Rygos prekybos aikštelėje, ar netgi kiti finansiniai instrumentai, kuriais prekiauja perdavimo sistemos operatorius“, – sakė R. Pocius.  

VERT trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama inicijuoti viešojo intereso gynimo procesą dėl nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ veiksmų vienašališkai keičiant sutarčių su vartotojais sąlygas. Taryba taip pat prašo prokurorų laikinai apriboti „Perlo Energijos“ turtą. 

„Perlas Energija“ praėjusį penktadienį paskelbė nutraukianti sutartis su beveik 180 tūkst. fiksuotos kainos planus pasirinkusių klientų ir siūlo jiems arba pirkti elektrą biržos kaina, arba pasirinkti kitą tiekėją.  

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių