R. Masiulis: estai ir latviai nedalyvaus izoliuoto darbo bandyme balandį

 • Teksto dydis:

Lietuvai šiemet balandį planuojant atlikti pirmąjį šalies istorijoje elektros sistemos izoliuoto darbo bandymą, elektros perdavimo tinklo operatorės „Litgrid“ vadovas Rokas Masiulis sako, jog Latvijos ir Estijos operatoriai galutinai pranešė nedalyvausiantys bandyme.

„Kaimynai galiausia nesutiko – gavome jau aiškius raštus iš jų, kad jie nedalyvaus bandyme. Aišku, viltis miršta paskutinė, gal dar persigalvos, bet manau, kad ne“, – portalui vz.lt sakė R. Masiulis.

Pasak jo, Lietuvai siekiant kuo anksčiau atsijungti nuo Rusijos ir Baltarusijos elektros tinklų bei sinchronizuotis su Vakarų Europa, šiame procese Lietuva yra priklausoma nuo Latvijos ir Estijos veiksmų. R. Masiulio teigimu, jeigu šiose šalyse būtų stipri politinė nuostata, atsijungti nuo BRELL sistemos būtų galima kartu.

„Jeigu sistemos operatoriai gautų tą politinį signalą, kad privalo padaryt kuo greičiau, tai neabejoju, kas techniniai specialistai tiek AST, tiek „Elering“ rastų būdų, kaip tą padaryti. O dabar estų ir latvių politikai atsisukę į sistemų operatorius klausia, tai ar jūs galite padaryti. Aišku, jiems patogiau dar ilgiau palaukti ir jie sako, ne, duokite mums dar laiko“, – kalbėjo R. Masiulis. 

„Kurčio su nebyliu diskusija, kur ji turėtų baigtis, nežinau. Manau vis dėlto, politiniame lygyje tas sprendimas turėtų būti priimtas tose šalyse“, – pridūrė „Litgrid“ vadovas. 

Jo nuomone, Kaliningrado srities energetikos sistema, dabar sujungta su Lietuvos, yra pasirengusi veikti savarankiškai.

„Tą, ką matome, – jie ne vieną izoliuoto darbo bandymą yra darę ir sistemą savo išmėginę, pagal jų techninę konjunktūrą, tas elektrines, kurias jie turi ir kaip jie pasiruošę, manome, kad jie sugebėtų veikti“, – sakė R. Masiulis. 

Izoliuoto darbo bandymą Lietuva planuoja atlikti balandžio 22 dieną. Atliekant bandymą tinklas bus atjungtas nuo Rusijos kontroliuojamos IPS/UPS sistemos ir veiks savarankiškai, o elektrą vartotojams tieks šalies elektrinės, taip pat jungtys su Lenkija ir Švedija. Elektros sistemos balansą ir dažnį valdys „Litgrid“ dispečeriai.

Prieš 2025 metų pabaigoje numatytą baigti sinchronizavimą su Europos tinklais visos Baltijos šalys taip pat turi atlikti bendrą izoliuoto darbo bandymą, kurio metu Lietuva, Latvija ir Estija sudarys vieną „salą“.

Vis dėlto Lietuva siekia paankstinti procesą ir sinchronizuotis 2024 metų vasarį. 


Šiame straipsnyje: BRELLLitgridRokas Masiulis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Protingas

Protingas portretas
Kaimynas is kaimyno perka ka pigiau parduoda,tik musu idsizioja vis kur brangiau ,tik pvm ir akcizas dar islaiko valstybe ,bet ir tie jau nepajegus,tad greitu laiku vel kils kainos .

To ofi, to jo

To ofi, to jo portretas
Patvoriniai vatnikai, ramiakas, viskas ore, ko cia lojate? Kolukiu ir raudonu veliavu laikai baigesi, mongoloidai jus.

ogi

ogi portretas
esi toks pat brudas kaip ir visa saika vasaliuku paradoksiniu grobiku po sionsatanystiniu skvernu bet ateis laikas ir niekur nedingsit teks uz viska atsakyt su kaupu kas rytoji o nesulauke karma nusines su savim o gal jos ir nereiks nes tokie menkystos nereikalingi nei Dievui nei velniui kuris jus ir nugramzdins i nezinia ===
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių