R. Karbauskis dėl vėluojančių pensijų kreipėsi į ministrą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į socialinių reikalų ir darbo ministrą Liną Kukuraitį bei „Sodros“ vadovus, kad šie užtikrintų, jog pensijos Lietuvos gyventojus pasiektų laiku bei gyventojams būtų atsakyta į kylančius klausimus.

Pasak R. Karbauskio, tiek iš informacijos viešojoje erdvėje, tiek iš privačių asmenų kreipimųsi į Seimo narius matyti, kad ne visi senjorai gauna pensijas jiems įprastu laiku, kai kurie iš jų negali prisiskambinti į už pensijų išnešiojimą atsakingas įmones, ima nerimauti.

„Suprantu, kad naujos įmonės po konkurso atsakingos už pensijų pristatymą ir Lietuvos paštas daugelyje vietovių daugiau neteikia pensijų išnešiojimo paslaugos. Tačiau turi būti užtikrinta, kad senjorus pensijos pasiektų laiku, o apie bet kokius vėlavimus būtų informuojama, visuomenei atsakoma į kylančius klausimus. Galiausiai turi būti užtikrinta, kad žmonės turėtų kur kreiptis dėl informacijos ir kad būtų užtikrintas bendravimas su nerimaujančiais žmonėmis“, - sako R. Karbauskis.

Apie galimus pereinamojo laikotarpio nesklandumus su ministru L. Kukuraičiu ir „Sodros“ laikinuoju vadovu Jerzy Miskiu frakcijos seniūnas kalbėjo dar ir praėjusių metų pabaigoje, atkreipdamas dėmesį, kad pensijos gyventojus pasiektų laiku ir pokyčiai vyktų sklandžiai.

„Labai tikiuosi, kad tie nesklandumai artimiausiu metu bus pašalinti“, - sako Seimo narys R. Karbauskis.

R. Karbauskio teigimu, senatvės pensijos ir visos kitos „Sodros“ mokamos pensijos yra indeksuojamos ir šiais metais didės 7,63 proc. Skaičiuota, kad vidutinė senatvės pensija padidės apie 26,5 euro turint pilną stažą. Nuo sausio 1 dienos taip pat mokamos priemokos iš valstybės biudžeto mažų senatvės pensijų gavėjams.

Kaip informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, mažesnes nei 238,45 euro išmokas gaunantys senatvės pensininkai, kurie yra įgiję minimalų ar ilgesnį stažą, vidutiniškai gaus po 20 eurų priemoką, tačiau kiekvienam asmeniui senatvės pensija didės individualiai. Tai palies apie 90 tūkst. senatvės pensininkų ir neįgaliųjų. Iš valstybės biudžeto šiam tikslui skirta 20 mln. eurų. Šalpos pensija pagyvenusiems asmenims po pertvarkos augs nuo 117 iki 132 eurų. Tai palies apie 5 tūkst. šalpos pensijos gavėjų. Iš biudžeto šalpos pensijų didinimui ketinama skirti 0,9 mln. eurų.

Portalas primena, kad vėluojančiomis pensijomis skundžiasi ir didmiesčių gyventojai. Nuo sausio pensijas į namus kauniečiams neša bendrovės „Bastaras“ darbuotojai. Ne vienas pensininkas piktinasi, kad laiku negavo pensijos, o su bendrove susisiekti niekaip nepavyksta.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tai kad šiam ku-kŪ tokia 'zadanija' duota: "Apmažink pensininkų skaičių, nes jie turi laiko, protestuoja prieš mūsų vaikgrobystės biznį, MUMS trukdo!".
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių