R. Juknevičienė: vienintelis būdas sustabdyti Astravą buvo pastatyti Visagino AE

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė mano, kad Astravo atominės elektrinės (AE) klausimas yra keliamas tik šalies vidaus politikoje.

Politikė teigia nematanti Vyriausybės bei premjero Sauliaus Skvernelio pastangų dėl Astravo AE keliamos grėsmės kalbėtis su galingiausiomis Europos Sąjungos valstybėmis. Visgi Europos Parlamento narė pripažįsta, kad, jos nuomone, vienintelė Lietuvos galimybė sustabdyti Astravo AE buvo pastatyti nuosavą, saugią Visagino AE.

„Girdžiu tik Lietuvos vidaus politikoje šiuos klausimus keliamus. (...) Aš nematau, kad premjeras važiuotų kur nors į Vokietiją, nematau, kad premjeras važiuotų į Prancūziją ar kitas galingiausias Europos Sąjungos valstybes. Taip, aš matau susitarimą su Lenkija, kas yra labai gerai, matau stringančius susitarimus su kitomis Baltijos valstybėmis, bet Europos Sąjungoje niekur nesu mačius nei laiško kokio nors mūsų valdžios, nei nieko. Tik kiek mes keliame (Europos Parlamente – ELTA) per komitetus, per įvairiausius raštus kaip Europos parlamentarai kartas nuo karto, bet tai viskas“, – LRT radijui teigė R. Juknevičienė.

Vienintelė ir pagrindinė galimybė sustabdyti Astravą buvo pastatyti Visagino atominę.

Europos Parlamento narė įsitikinusi, kad šioje stadijoje, kai Astravo AE jau beveik pastatyta Lietuvai vienintelis būdas yra bent jau siekti, kad atominė elektrinė Baltarusijai ekonomiškai neapsimokėtų. R. Juknevičienė įsitikinusi, kad Lietuva galėjo sustabdyti Astravo AE tik pasistačiusi Visagino AE.

„Vienintelė ir pagrindinė galimybė sustabdyti Astravą buvo pastatyti Visagino atominę. Žmonės gal nelabai tai supranta, bet 2012 metais, kada vyko pritariamasis referendumas tiesiog buvo informacinė Kremliaus, sakyčiau, ataka prieš Lietuvą ir žmonės išsigando trijų tuomet, atrodo, statomų elektrinių ir balsavo prieš, tuo labiau, kad įsijungė ir dabartiniai valdantieji „valstiečiai“ ir socialdemokratai tuometiniai, politinės jėgos tiesiog kovodamos vidaus politines kovas“, – teigė R. Juknevičienė.

Europos Parlamento narė teigia, kad, jei Lietuva būtų pradėjusi statyti Visagino atominę elektrinę, pasak jos, antros elektrinės pastatyti nebūtų įmanoma.

„Tiesiog tie laidai, kuriais mes esame sujungti per Baltarusiją su Rusija, Estija ir Latvija, tas vadinamas BRELL žiedas, nes atominė elektrinė nėra tik kaip namas pastatytas, kuris gali veikti autonomiškai. Atominei elektrinei reikia laidų pralaidumo, tam tikri fizikiniai dėsniai veikia atominėje elektrinėje ir antros elektrinės su tokiu dideliu galingumu tiesiog fiziškai būtų neįmanoma pastatyti“, – sakė R. Juknevičienė.

„Mes būtume užėmę šitą erdvę su Visagino atomine elektrine, saugia, su japonišku reaktoriumi, be rusiškų įtakų ir tokiu būdu mes galėjome sustabdyti“, – pridūrė ji.

Baltarusija 2 400 MW galios atominę elektrinę stato netoli Astravo miesto, nuo Vilniaus nutolusio vos per 50 km. Jėgainę sudarys du 1 200 MW galios blokai.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda, savo metinėje kalboje komentuodamas Astravo AE statybas, teigė, kad Lietuvos iniciatyva Europos Vadovų Taryba įtvirtino reikalavimą ES kaimynystėje plėtojamiems trečiųjų šalių projektams užtikrinti aukščiausius tarptautinius aplinkosaugos ir saugumo standartus. Vis dėlto šalies vadovas pridūrė, kad vietinės reikšmės memorandumai šioje situacijoje nebepadės.

Savo ruožtu energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas informuoja, jog šiuo metu yra deramasi su Baltijos šalimis dėl bendro plano, kaip išvengti Baltarusijoje pagamintos elektros energijos patekimo į rinką. Toks susitarimas, pasak ministro, leidžia įgyvendinti „antiastravinį“ įstatymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

PONIA MIELA

PONIA MIELA portretas
Ar jūs tikrai nežinote,ar tik kiaulės akis įsistačiusi ir toliau varot gebelsinę propogandą.Juk visoje Europoje net studentai žino,kad Hitachi reaktorius,kurį jūsų Kubiliaus vyriausybė su geriausiu pasaulyje energetikos ministru sekumoku norėjo pakabinti Lietuvai po kaklu,net nebuvo irnegalėjo būti licenzijuotas Europoje,nes neatitiko EuroAtomo keliamų saugumo reikalavimų.Kad patenkinti tuos reikalavimus,prie numatytų 18 milijardų eur.kainos dar reikėjo pridėti maždaug 5-6 mlrd.techniniams sprendimams ir tik tada Hitachi būtų galėję pradėti licenzijavimo procedūrą.Taigi dar ir šiandien neturėtume tos žadėtosios elektrinės,tuo labiau,kad po 2011 Fokushimos avarijos,šio tipo reaktoriaus,kuris buvo peršamas Lietuvai,apskritai atsisakyta kaip nesaugaus.Ačiū dievui,kad Lietuvos žmonės dar ne visiški konservatoriai ir blaivus protas paėmė viršų.O jūs dyrpkit Briuselyje ir nepyškit žmonėms smegenų savo postringavimais,kuriuos tik pilnaties kliedesiais ir galima pavadinti.

Vilkas

Vilkas portretas
O ar ne jūsų partija daugiause pastangų ydėjo kad Lietuva liktų be elektrinių jūs visus tave irgi senai kalėjime supudyti reikėjo Lietuva daug turtingesnė būtų afėru pridyrbai būdama kam dar drysti kažka rašyti lansberginiu sąvartynas.

Buvo vienintelis budas sustabdyti AstravoAE

Buvo vienintelis budas sustabdyti AstravoAE portretas
Nutraukt uzdaryma ir atkurt musuAE. Rusija butu atststacius musu elektrine. Ka darysime su Kaliningrado atomine elektrine kuria rusai irgi statys. Ir Kaunui sakes tada. O rusai Kalininigrade butinai statys kad Nato nebegaletu pulti Kaliningrada. Rusai tadaja susprogdintu.
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių