Prie didžiųjų prekybos centrų – žemdirbių protestas: statys kryžius

 • Teksto dydis:

Protestuodami dėl pieno supirkimo kainų prie pagrindinių perdirbėjų ir prekybininkų administracijos pastatų pirmadienį žemdirbiai statys žalius kryžius.

„Kryžių kiekis ir dydis neribojamas. Prie kryžių akcijos metu stovės ūkininkai. Taip pat, esant pakankamai iniciatyvos, akciją galima plėsti prie parduotuvių, perdirbimo įmonių“, – teigiama feisbuke paskelbto pieno gamintojų protesto anonse.

Akciją rengia žemdirbių organizacinis štabas.

„Ūkininke, jei manai, kad tavęs netenkina Lietuvoje mažiausia iš ūkininkų perkamo žaliavinio pieno kaina Europos Sąjungoje, didžiausios pieno ir jo produktų kainos vartotojams, prekybininkų ir perdirbėjų nevaldomas noras grobti, (...) jei pasisakai už sąžiningą pridėtinės vertės pasiskirstymą maisto grandinėje, teisingas maisto kainas vartotojams, ūkių išlikimą, pirmadienį prisidėk prie žemdirbių protesto akcijos“, – teigiama anonse.

Žemdirbių organizacinio štabo sekmadienį išplatintame pranešime nurodoma, kad  reikalaujama „įvykdyti realias trišales derybas tarp ūkininkų, perdirbėjų ir prekybininkų, nustoti šantažuoti Lietuvos valstybę nuolat mažinant kainas bei siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neteisingą kainos pasiskirstymą maisto grandinėje“.

Jei pasisakai už sąžiningą pridėtinės vertės pasiskirstymą maisto grandinėje, teisingas maisto kainas vartotojams, ūkių išlikimą, pirmadienį prisidėk prie žemdirbių protesto akcijos.

Protestuodami prieš mokesčius ir visuomenės požiūrį į žemdirbius ūkininkai savo laukuose žalius kryžius statė ir 2019-aisiais.

Žemės ūkio ministerija yra nurodžiusi, kad nuo praėjusių metų spalio pieno supirkimo kaina ėmė mažėti dėl ženkliai kritusių grietinėlės, sviesto ir kietojo sūrio kainų užsienio rinkose. Lietuva eksportuoja iki 70 proc. pieno produkcijos.

Ministerija taip pat pažymi, kad dėl šių priežasčių sumažėjus Lietuvoje pagamintos pieno produkcijos konkurencingumui ir susidarius nepalankioms pardavimų sąlygoms, pieno produktų perteklius kaupiamas sandėliuose.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, gruodį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina mažėjo antrą mėnesį iš eilės – ji siekė 51 centą už kilogramą ir buvo 6,7 proc. mažesnė nei lapkritį, bet 19,3 proc. didesnė nei prieš metus.

Karvių augintojai yra teigę, kad situacijai toliau prastėjant gali tekti nutraukti veiklą, nes ji taps nuostolinga. Tuo metu perdirbėjai tikina, kad supirkimo kainą veikia eksporto rinkos, kur pastaraisiais mėnesiais smuko tiek kainos, tiek paklausa.

Savo ruožtu Žemės ūkio ministerija teigia, kad siekiant žaliavinio pieno supirkimo kainų indeksavimo pagal pieno produkcijos pardavimų kainas, artimiausiu metu inicijuos teisės aktų keitimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

hmm

hmm portretas
Chebra, veskit i miestus, i kiemus. Pirkciau po 60ct jusu piena.

Jei zmogai

Jei zmogai portretas
butu vieningi - visiems butu geriau gyventi! O dabar,vieni protestuoja,kiti i juos spjaudo,o vagiu valdzios - juokiasi is visu... :-(

Vilnius

Vilnius portretas
Tegul daro tiesioginius, pieno pardavimus, gamina varškę, sūrius. Jei nesugeba, tai mėgėjiška veikla. Reikėtų ištirti ar valstybės institucijos viską padarė, kad Lietuvos ūkiai būtų konkurencingi.
VISI KOMENTARAI 46
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių