G. Nausėda: būtina didinti paramą Ukrainai, finansavimą ES saugumui

  • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Europos Sąjungos (ES) solidarumas yra svarbus užtikrinant finansinę paramą Ukrainai, kuri turi didėti, be to, būtina didinti kitų su su Bendrijos saugumu susijusių sričių finansavimą.

Tai jis pirmadienį aptarė su už biudžetą ir administravimą atsakingu Europos Komisijos nariu Johannesu Hahnu (Johanesu Hanu).

„Atsižvelgdami į vykstančią Rusijos agresiją ir neatidėliotinus ypatingos svarbos Ukrainos infrastruktūros atstatymo poreikius, privalome užtikrinti nuolatinę ir didėjančią ES finansinę ir humanitarinę paramą Ukrainai“, – Prezidentūros pranešime teigė G. Nausėda.

Jis su J. Hahnu aptarė 2021–2027 metų ES prioritetų finansavimo ir daugiametės finansinės programos vidurio peržiūrą. Šalies vadovas pažymėjo, kad pagrindinis akcentas turėtų būti skiriamas ES tvaraus vystymosi užtikrinimui bei finansavimui tų sričių, kurios reikalauja pagrindinio dėmesio.

Anot prezidento, svarbu didinti ir su europiečių saugumu ir Rusijos karu prieš Ukrainą susijusių sričių finansavimą: karinio mobilumo, sienų apsaugos bei sprendžiant Ukrainos karo pabėgėlių problemas.

Susitikime aptarti siūlymai dėl naujų ES biudžeto nuosavų išteklių – ES biudžeto pajamų šaltinių – sukūrimo. Prezidentas išreiškė Lietuvos palaikymą pasienio anglies dioksido apmokestinimo mechanizmui (CBAM) ir didžiausių tarptautinių įmonių pelno apmokestinimui.

Jis taip pat išsakė Lietuvos abejones dėl pajamų šaltinio, paremto ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistema (ATLPS), sukūrimo. Prezidento teigimu, šiuo metu tai yra pagrindinis Lietuvos su klimatu susijusių priemonių finansavimo šaltinis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimas

Rimas portretas
O kada bus pagalvota apie Lietuvos žmogų?....

Anonimas

Anonimas portretas
Pats nuogu užpakaliu ir dar kam nors padėti....

NAUSEDA, ESI VATNIKAS

NAUSEDA, ESI VATNIKAS portretas
Ukraina ir Ukraina.... UZKNISO su ta ukraina ! Toks jausmas, kad musu pakaliku vyriausybe dirba Ukrainai bet ne Lietuvai.... O kai bus rinkimai, tada tie myzniai prisimins mumis ir ,,duos" visokiu pazadu, del valstybes geroves...
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių