Premjerė: mokesčių pertvarka ekonomiką galėtų paveikti nebent teigiamai

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Vyriausybės siūloma mokesčių pertvarka gali turėti teigiamos įtakos šalies ekonomikai, kuri pirmąjį šių metų ketvirtį patyrė 3 proc. nuosmukį.

„Mokesčių pakeitimo ypatingo ryšio su tuo, apie ką kalbame (ekonomikos nuosmukiu – BNS) nematyčiau, arba matyčiau teigiamą, nes mokesčių pakeitimuose siūlomi dalykai, kurie būtų naudingi įmonėms, investuojančioms į atsinaujinimą, į žalią energetiką, inovacijas, į gerai  apmokamas darbo vietas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

„Bet jei nesusitarsim, kad tas paketas Seime bus svarstomas, tada tiesiog turėsime statišką mokesčių sistemą, tokią, kokia ji yra šiuo metu ir galbūt pavyks susitarti kažkam vėliau“, – pridūrė ji.

Lietuvos ekonomikai pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su pernai, smukus 3,7 proc., o per ketvirtį – 3 proc., I. Šimonytė sako, kad tai labai nestebina, tačiau, anot, jos, reikėtų palaukti antrojo įverčio, kuris parodys, kurioms veiklos sritims tenka didžiausia susitraukimo našta.

„Dabar intuityviai galima tą numatyti – yra apdirbamoji pramonė, mažmeninė prekyba ir nekilnojamo turto operacijos“, – sakė premjerė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad vartotojų lūkesčiai balandžio pabaigoje buvo aukščiausi nuo 2021 metų pavasario, tuo metu darbo rinkos situacija per metus kiek suprastėjo.

„Situaciją reikia akylai stebėti, tas faktas, kad šių metų prognozė ekonomikos varijuoja nuo minus 0,2 iki 0,5 ar kito skaičiaus, mažesnio nei vienetas, tai jau rodo, kad minuso buvo tikimasi, nes mūsų maža atvira ekonomika, kuri labai priklausoma nuo užsakymų mūsų partneriuose, kurių ekonomikos taip pat išgyvena ne itin lengvą laiką, ypač dėl energetikos kainų šoko“, – sakė I. Šimonytė.

Pirmojo šių metų ketvirčio BVP antrąjį įvertį Valstybės duomenų agentūra skelbs gegužės 31 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kubiliaus darbus jau matėm

Kubiliaus darbus jau matėm portretas
Kai recesija jau atėjo , laikas skatinti ekonomiką, o ne kelti mokesčius smulkiam verslui

Anonimas

Anonimas portretas
Makaronai

Nuomonė

Nuomonė portretas
Įdomu, kaip gali teigiamai paveikti ekonomiką didinami mokesčiai? Juk pirmiausia asmenys, kuriems mokesčiai didinami, bus priversti riboti vartojimą arba kelti savo teikiamų paslaugų kainas, kas irgi mažina vartojimą.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių