Premjerė: efektyviausiai alkoholio prieinamumą mažina galėjimas jį įpirkti

Premjerė Ingrida Šimonytė įsitikinusi, kad geriausia alkoholio prieinamumo mažinimo priemonė yra galėjimas šiuos gėrimus įpirkti. Premjerė priminė apie siūlymą Seimui didinti akcizus alkoholiui.

„Pagrindinė alkoholio prieinamumo mažinimo priemonė vis dėlto yra įperkamumo klausimai“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Ji pripažino, kad praėjusioje kadencijoje savo balsu parėmė visą draudimus numačiusį įstatymą, nors atskirų nuostatų, pavyzdžiui, dėl amžiaus nuo kada galima vartoti alkoholį, nepalaikė.

„Ta diskusija dėl amžiaus, ji tokia, žinot... čia yra klausimas, nuo kiek metų ateina išmintis. (...) Ir kuo yra paremta 20 metų riba. Na, niekuo. 18 metų yra matyt, tas konvencinis pilnametystės supratimas, kuris daugybę metų galioja. Ar reikia tapti labiau pilnamečiu tam, kad galėtum nusipirkti ir išgerti taurę vyno? Galime  diskutuoti iki begalybės“, – teigė I. Šimonytė.

Ar reikia tapti labiau pilnamečiu tam, kad galėtum nusipirkti ir išgerti taurę vyno? Galime  diskutuoti iki begalybės.

Ji sutinka, kad dešimt valdančiųjų atstovų siūlomos pataisos dėl alkoholio prieinamumo suvaržymų atlaisvinimo, iš dalies yra politinės.

„Žinoma, tai yra politiniai siūlymai tuo požiūriu, kad kai buvo tie apribojimai įvedami, kaip žinia, jie nebuvo įvesti vienbalsiai“, – aiškino premjerė.

Ji sako nieko blogo nematanti, kad Seime būtų svarstomos pataisos dėl alkoholio ribojimų atlaisvinimo.

„Kokia problema tame, kad Seimas svarstys tokius pasiūlymus kaip ir daugybę kitų pasiūlymų (...) Seimas apsispręs verta ar neverta daryti vieną ar kitą pakeitimą“, – teigė I. Šimonytė.

Seimui ketvirtadienį buvo bandoma pateikti Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siūloma sumažinti amžių, nuo kurio galima vartoti alkoholį, suvienodinti prekybos laiką visomis savaitės dienomis.

Tačiau balsavimo dėl pritarimo pakeitimams po pateikimo pasiekti nepavyko, nes „valstiečiai“ pareikalavo pateikimą nutraukti, nes pataisoms nėra Seimo Teisės departamento išvadų. Po tokios pastabos pakeitimų pateikimas buvo sustabdytas.

Tačiau po to Seimas sutiko imtis „darbiečio“ Andriaus Mazuronio siūlymo atsisakyti „valstiečių“ įvesto reikalavimo sekmadieniais alkoholiu nebeprekiauti nuo 15 valandos. Pataisa bus svarstoma rudenį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tam "geriancia tik esant" :

Tam "geriancia tik esant" : portretas
Kodel,ponas,tirazuojame banditinio verslo ir jo valdziu melus!? Niekam lietuviu vairuotoju nereikia - ju nepriima! O atlyginimas - 1059 eurai iki mokesciu ir vos 720 i rankas! Issiblaivyk,paskambink nors i viena imone ir paklausk,del vairuotojo darbo - ir nustok meluoti!

Is ribojamo

Is ribojamo portretas
ar brangstancio alkoholio - nauda tik narkomafijai. Kuri,matomai ir delegavo praeita ir sia vyriausybes.

seniai dauguma perėjo ant narkotikų, alkoholis - nebeaktualu

seniai dauguma perėjo ant narkotikų, alkoholis - nebeaktualu portretas
.alė dideliu rudu paburkusiu snukiu, išmatų spalvos akimis, iki 2 metrų peraugusi su kupra, išdžiūvusiomis kaulėtomis kojikėmis, kurios kaip gyvulio apžėlusios juodais gaurais, iki 18 metų jos burna jau buvo išpuvusi. Jos kūnas primena srutų bačką ant dviejų lūžtančių degtukų. Ėda daug. Išsituštint negali, tenka nuolat valyti per išeinamąją.Dvokia. Su barzda, ūsai nuolat skutami, susiraukšlėjusi. Ilgą laiką buvo maitinama jos motinos vogtomis ligoninių maisto atliekomis. Nuo vaikystės įskaitoje, kur privalu gydytis visą gyvenimą dėl patologijų.Mokytis negalėjo. Lytiškai santykiavo su savo tėvu. Platino ir platina narkotikus. Idiotė. Turi du išsigimusius vaikus nuo narkomano epileptiko, N. Vilnios psichiatrinės nuolatinio paciento, pabėgusio nuo priverstinio gydymo į Filipinus. Įdarbinta M.U personalo sk. Užsiima tuo pačiu, prokurorų, eksministrų, žinomesnių medikų, profesūros vaikai – narkomanai ir perkamų svetimų rašto darbų jiem visiem irgi reikia, nes beraščiai, nuolat apkvaišę.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių