Premjeras žada NT ir taršių automobilių mokesčius

Naujų mokesčių bei didesnio jų progresyvumo Lietuvai nepavys išvengti, sako laikinasis premjeras. Sauliaus Skvernelio teigimu, svarstoma įvesti nekilnojamojo turto ir taršių automobilių mokesčius.

„Tai kas yra suplanuota ir planuojama kalbat apie tiek galbūt didesnį mokesčių progresyvumą ir nėra ką slėpti, nėra diskusijos, iš esmės mes turėsime priiminėti sprendimus, kas susiję su mokesčiais, kurie tiesiogiai neįtakoja į fiskalinę mūsų drausmę ir išlaidavimą – tai yra, nekilnojamojo turto mokesčiai, ekologiniai, susiję su transporto sritimi, mokesčiai“, – ketvirtadienį prezidentui Gitanui Nausėdai pateikus jo kandidatūrą į premjerus Seime sakė Vyriausybės vadovas.    

Jo teigimu, tai bus daugiau skatinančios priemonės, generuojančios valstybės biudžetui daugiau pajamų: „Ar tai bus mokestis, ar rinkliava, jau tėra detalės. Tuos žingsnius neišvengiamai turėsime daryti.“

Pasak S. Skvernelio, tik sumažinus šešėlį transporto, statybos sektoriuose, prekyboje mėsa pavyks surinkti į biudžetą pakankamai pajamų.

„Vien iš šešėlio neišspausime tiek, kiek reikia įsipareigojimams įgyvendinti“, – tvirtino S. Skvernelis.

„Jeigu surasime nelengvą, labai sunkų, ypač rinkiminiais metais sprendimą dėl šešėlio mažinimo transporto, senų transporto priemonių ir detalių srityje, statybos sektoriuje ir turguje, kas susiję bent jau su šviežios mėsos pardavimais, tada tikrai kalbėsime ne apie procentą, bet apie didesnį kiekį įplaukų į biudžetą, ir bus galima  didinti perskirstymo procentą, bet tai priklausys nuo politinės valios. Tai nebus lengva“, – kalbėjo S. Skvernelis. 

Jo teigimu, Vyriausybės planai dėl didesnių pajamų į biudžetą surinkimo, kurias būtų galima nukreipti finansuoti šalies gyventojų gerbūvį įvairiose srityse, bus derinami su naujojo prezidento programinėmis nuostatomis.

„Ir procentas, ir 0,5 proc. yra ambicingas rodiklis, kurį nėra lengva pasiekti“, – pridūrė laikinasis premjeras, atsakydamas į konservatoriaus Mykolo Majausko klausimą, kokiomis priemonėmis ateityje bus didinamos pajamos.

M. Majauskas priekaištavo, kad S. Skvernelio Vyriausybės patvirtinta Stabilumo programa rodo, kad 2019 metais pajamos nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) sieks 30,8 proc., o per ateinančius porą metų jų padidėjimas planuojamas vos 1 proc. M. Majauskas priminė, kad naujojo šalies prezidento siekis yra, kad šis rodiklis pasiektų 35 proc. (apie 2 mlrd. eurų).

Plėsti nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimą Lietuvą ne vienerius metus ragina Tarptautinis valiutos fondas (TVF) bei Europos Komisija (EK), didinti gyventojų NT mokesčio tarifą yra siūliusi ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). Vyriausybė pernai teikė siūlymą 0,3 proc. apmokestinti antrą ir daugiau vieno žmogaus turimus būstus, tačiau jis Seime pritarimo nesulaukė.

Lietuvas bankas anksčiau siūlė NT mokesčio bazę išplėsti ir taikyti jį visam būstui, atsižvelgiant į socialiai jautriausias grupes. Mokestis, anot centrinio banko, turėtų būti progresinis, nustatant nedidelę neapmokestinamos vertės ribą. Centrinio banko skaičiavimais, toks modelis leistų viešųjų finansų pajamas iš nekomercinio nekilnojamojo turto mokesčių padidinti dešimteriopai.

Tarptautinės organizacijos ne vienerius metus Lietuvai siūlo įvesti ir taršių transporto priemonių mokesčius.

Tuo metu didžiausios Seime „valstiečių“ frakcijos vadovas Ramūnas Karbauskis birželio pradžioje tvirtino, kad nei visuotino NT, nei automobilių apmokestinimo šalyje nebus, nes jie gyventojams taptų per didele našta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimas

Klausimas portretas
Ar neišgalintys sumokėti NT mokesčio bus metami iš namų? Skverneli, prašau atsakyti be išsisukinėjimų, trumpai: TAIP ar NE?

Vaje

Vaje portretas
Nukentės visi. Mokesčius didina, kad biudžete būtų daugiau lėšų, o juos skirstyti vald-ai, atseit, moka. Kiek gyvenu, girdžiu tą patį: anie buvo blogi, o štai mes, atėję į valdžia, tikra skirstysime surinktas lėšas teisingai, visiems bus gerai, bus socialinė lygybė. Bet gyvenimas rodo ką kitą: kaip buvo vogta, taip ir bus, kaip buvo korupcija, taip ir bus. Visuotinio socializmo idėjos įgyvendinimas baigėsi blogai (aš sovietizmą pamenu, ten gyveno gerai komunistinės nomenklatūros atstovai, kiti vargo). Atsibodo. Galvoju taip: skatinti reikia žmones užsiimti savo verslu, užsidirbti sau, smulkiam ir vidut.. verslui, gyventojams - ne didinti mokesčius, o mažinti. Tik oligarchinėms monopolijoms mokesčius didinti. Antraip, bus padidinti mokesčiai - manote, nuo to pagerės mokytojų ir pan. atlyginimai??? Naivuoliai - padidės ministerijų darb-ų skaičius, jų atlyginimai. Taip buvo iki šiol, nemanau, kad keisis... Galime lažintis.

Aha

Aha portretas
Reiškia, bus mušami ir turintys, ir neturintys. NT mokesčio kuoka bus talžomi tie, kurie dar turi stogą virš galvos, o "taršos" mokesčio vėzdu tie, kurie neturi už ką kas pora metų naujo automobilio pirkti. Ir nė žodelio apie jau surenkamų mokesčių netaškymą niekams...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių