Pieno produktams – griežtesni kokybės reikalavimai

Nuo spalio 1 d. Lietuvoje pagaminti pieno produktai bus papildomai tiriami pagal Rusijoje taikomas metodikas ir griežtinami reikalavimai jų kokybei.

Rusijai užtrenkus duris lietuviškiems pieno produktams, veterinarijos specialistai ir pieno perdirbėjai suskubo įrodinėti, kad Lietuvoje pagaminti pieno produktai yra kokybiški. Tačiau to nepakanka, kad lietuviški gaminiai galėtų grįžti į plačią Rusijos rinką.

Lietuvoje pienas tiriamas pagal ES reikalavimus. Tik atlikus žaliavinio pieno sudėties (riebalų ir baltymų kiekis), ir kokybės (bakterinis užterštumas, somatinių ląstelių skaičius, inhibitorinės medžagos (antibiotikai ir kitos cheminės medžiagos), vandens užšalimo temperatūra) tyrimus, jis perdirbamas ir produktai tiekiami vidaus ir užsienio rinkoms. Pagamintiems produktams jau nebeskiriamas didesnis dėmesys, pasikliaujama žaliavos tyrimais. Tokie patys žalio pieno standartai galioja visose šalyse, priklausančiose ES ir Pasaulio prekybos organizacijai (PPO). Rusija nepriklauso PPO, todėl turi teisę reikalauti savo šalyje patvirtintų kokybės normų.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius dr. Jonas Milius teigė, kad Rusija, taikydama daug griežtesnius kokybės reikalavimus importuojamai produkcijai, gina savo rinką ir saugo vietinius gamintojus nuo konkurencijos. „Lietuva yra vienintelė iš Europos šalių, turinti visas keturias Rusijos reikalaujamas akrediaticijas norint įvežti ten pieno produktus, – sakė J.Milius. –  Ypač svarbu turėti akreditacijas pagal GOST standartą ir Rusijos higienos tarnybos reikalavimus. Pastarąją akreditaciją turi vienintelė Lietuva. Vadinasi, turime visas galimybes tiekti savo pieno produktus šiai šaliai, tačiau privalome taikytis prie Rusijos reikalavimų ir griežtinti kokybės normas pagamintai produkcijai.“

J.Milius Maskvoje susitiko su Rusijos valstybinio gyvūnų vaistinių medžiagų kokybės ir standartizacijos centro bei FVĮ Centrinės mokslinės ir metodinės veterinarinės laboratorijos vadovais ir atsakingais darbuotojais. Vizito tikslas buvo rasti kompromisą, kuris padėtų grąžinti lietuviškus pieno produktus Rusijos rinkai.

Instituto direktorius patikino, kad jų laboratorijoje nuo spalio mėnesio bus pakartotinai tiriami visi Rusijos rinkai skirti pieno produktai. Neatitinkantiems Rusijos Federacijos keliamų reikalavimų nebus duodami leidimai eksportui į šią šalį.


Šiame straipsnyje: pienaseksportasRusijamilius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių