Pensijas kaupiantiems gyventojams – beveik 10 mln. eurų iš valstybės biudžeto

„Sodra“ į pensijų kaupime dalyvaujančių gyventojų sąskaitas fonduose penktadienį pervedė jų įmokas ir valstybės paskatas, kurios iš viso sudarė 34,1 mln. eurų. Tai yra 4,17 mln. eurų daugiau nei prieš metus.

Kaip skelbiama „Sodros“ pranešime, iš valstybės biudžeto pensiją kaupiantiems gyventojams vien už sausį pervesta 9,35 mln. eurų. Tai yra 1,78 mln. eurų daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus.

Pervedama suma padidėjo, nes nuo šio sausio valstybės paskata pervedama visiems pensijų kaupimo dalyviams, kurie moka įmokas. Šį sausį valstybės paskatą 840 tūkst. šalies gyventojų, 360 tūkst. daugiau nei pieš metus. Be to, per metus 12 tūkst. padaugėjo ir pensijų kaupimo dalyvių, augo jų pajamos.

„Nuo šių metų pradžios visi gyventojai, dalyvaujantys pensijų kaupime, gauna ir valstybės paskatą. Todėl į gyventojų pensijų kaupimo sąskaitas pervedama didesnė suma iš valstybės biudžeto. Be to, mūsų duomenimis, 43 tūkstančiai gyventojų, kuriems buvo taikomas pereinamasis 1,8 proc. įmokos tarifas sausį, nusprendė kaupti iškart 3 proc. tarifu ir gauti didesnę valstybės paskatą“, – sakė „Sodros“ laikinasis vadovas Ježy Miskis.

Nuo šiol visi pensijų kaupime dalyvaujantys gyventojai kiekvieną mėnesį gauna paskatą iš valstybės biudžeto. Gyventojai, nuo savo atlyginimo kaupimui skiriantys 3 proc., gauna 1,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio (VDU) paskatą –16,4 euro per mėnesį arba beveik 200 eurų per metus. Jeigu gyventojas kaupia pereinamuoju 1,8 proc. tarifu, valstybės paskata yra 3,3 euro per mėnesį.

Iš 1,3 mln. pensijų kaupimo dalyvių sausį aktyviai dalyvavo ir įmokas nuo darbo užmokesčio mokėjo bei valstybės paskatą gavo ne visi. Aktyvių dalyvių sausį buvo 840 tūkst. Dalis pensijų kaupimo dalyvių sausį neturėjo darbo pajamų, todėl nemokėjo nei socialinio draudimo, nei pensijų kaupimo įmokų.

Pasak „Sodros“, tikėtina, kad didelę dalį neaktyvių pensijų kaupimo dalyvių sudaro gyventojai, kurie yra išvykę jau po to, kai sudarė pensijų kaupimo sutartį – sutartis ir toliau galioja, tačiau jie nemoka įmokų nes negauna pajamų Lietuvoje.

Be to, savarankiškai dirbantys gyventojai, dalyvaujantys pensijų kaupime, įmokas sumokės vėliau – kai deklaruos šių metų. pajamas, tai yra 2020 metais. Tuomet jie gaus ir valstybės paskatą.

Tie gyventojai, kurie sustabdė pensijų kaupimą, o lėšas paliko pensijų kaupimo fonde, taip pat laikomi pensijų kaupimo dalyviais. Tačiau kol jie nemoka įmokų, negauna ir valstybės paskatos ir nėra aktyvūs.

„Sodros“ nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nebutinai

Nebutinai portretas
Kaupia tie kas daugiau uzdirba su savo asmeniniais uzdirbtais pinigais turiu teise elgtis kaip noriu ir niekam ataskaitos duoti neprivalau taip kad galvokit isnaujo nes jusu tos pasakos niekam neidomios

zelemunčikas

zelemunčikas portretas
Ir aš blyn,blyn,blyn.Kam pervedė tuos beveik 35 milijonus?Kaupiantiems pensijoms?Ieškokit durnesnių,pervedė aferistam į privačius fondus.Ir tie pinigai ne kieno nors,o dabar mokančių mokesčius.

blyn,

blyn, portretas
na visiški lopai, net nesislepia. jei kas nors nori papildomai kaupti, taupyti ,kaip sako, telaimina juos dievas, bet prie ko čia kitų mokesčių mokėtojų pinigai? valstybė per vedė! Kieno ? gal savo? Asmeninius? uždirbtus po matracų pakištus ar iš tumbačkos ištrauktus? ne mūsų visų kažkokiems abejotiniems fondams, kurie jokios atsakomybės už "investavimą" ar investavimą, tokiu būdu šiandieną tratinami pinigai rytdienai , skirti į nieką, sekundės bankas reikia pinigų? pinigų nėra, o kai reikės mokėti na buvo, bet nėra, todėl baikite trelinti, analfabetų skaičius mažėja, nes šitie pinigai realiai yra dabartinių pensininkų pinigai, todėl ir turi būti jiems (pensiniams ) mokami, o ne kurti nerealias fantazijas apie kompensacijas šildymui, malkoms ir pan., kai turės savo uždirbtus tai ir susimokės. Dėl šildymo, kada bus įgyvendintos ES direktyvos? apie skaitiklius kiekviename bute? Lengviau manipuliuoti žmonėmis, pavertus juos vergais ir pasodinus ant "adatos" busite geri sumažinsime ar du
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių