Quantcast

Nuo virusų apsaugančių medžiagų gamyba susidomėjusio verslo dar nėra

  • Teksto dydis:

Už 42 tūkst. eurų nuo virusų ir bakterijų apsaugančias vario dalelėmis įsotintas medžiagas kūrę Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai projektą baigė sėkmingai, tačiau masine gamyba susidomėjusių įmonių kol kas nėra.

Kaip LRT radijo laidai „Sveikata“ sakė šio projekto vadovas, KTU Cheminės technologijos fakulteto docentas Remigijus Ivanauskas, buvo pagamintas įdėklas, atliekantis bakterijų ir virusų slopinimą.

„Buvome įdėję į medicininę kaukę, kadangi dėl kovido, dėl tų visų trukdymų, negavome (...) kaukės su vidine kišenėle. Pirminis mūsų noras buvo į vidinę kišenėlę įdėti įdėklą, kad galima būtų panešiojus jį ištraukti, o pačią kaukę išskalbti ir vėl naudoti. Taip nepavyko, todėl mes tiesiog į medicininę buvome įdėję“, – kalbėjo R. Ivanauskas.

Technologija yra nesudėtinga, tuo labiau, kad naudojame Lietuvos gamintojų audinius ir neaustines medžiagas.

Mokslininko teigimu, medicininės kaukės efektyvumas su tokiu dėklu ir po 8 valandų dėvėjimo liko beveik toks pats.

R. Ivanausko teigimu, projekto komercializacija bent kol kas nenumatoma – susidomėjimo ženklų iš įmonių nesulaukta, nors, pasak projekto vadovo, pritaikyti jį masinei gamybai nebūtų sudėtinga.

„Technologija yra nesudėtinga, tuo labiau, kad naudojame Lietuvos gamintojų audinius ir neaustines medžiagas. Iš viso mes bandymus atlikome su keturių įmonių produkcija“, – sakė R. Ivanauskas. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių