Nori griauti sovietinius daugiabučius: renovuojant tik užvelkami kailiniai, o viduje lieka puvėsis

 • Teksto dydis:

Pirmiesiems Vilniaus sovietiniams daugiabučiams – jau apie 60 metų. Buvęs garantinis terminas – 50, kai kurių net tik 25 metai. Daug metų yra sakančių, kad net po renovacijos daugiabučiai namai tik atrodo kitaip, praneša LNK.

„Renovuojant iš išorės tik užvelkami kailiniai, o viduje lieka puvėsis“, – teigė Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Todėl sakoma, kad racionaliau galbūt tokius daugiabučius griauti ir statyti naujus.

„Manau, nereikėtų sulaukti, kai tie namai pradės griūti. Namų darbus jau dabar reikėtų pradėti ruošti“, – kad reikia imtis veiksmų, akcentavo Statybininkų asociacijos vadovas Dalius Gedvilas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Aplinkos ministras sako, kad net jei būtų nustatyta, jog daugiabutis avarinės būklės, rūpintis turėtų patys gyventojai.

Valstybė negali prisidėti prie kiekvieno fizinio asmens turto atnaujinimo. Turi turto, sukaupęs kažkokio kapitalo, turi juo rūpintis“, – sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Kad kada nors sovietinių daugiabučių problemą teks spręsti, iš esmės kalbama jau ne vieną dešimtmetį. Lietuvoje yra apie 36 tūkst. daugiabučių, du trečdaliai pastatyti sovietmečiu. Buvo suteikiamas 50 arba vos 25 metų garantinis terminas.

Nereikėtų sulaukti, kai tie namai pradės griūti.

Kalbama, kad atitarnavę ir morališkai, nepatogūs butų planai, grėsmė tapti getais.

„Tie rajonai bus morališkai pasenę, energinio tvarumo visų aspektų neatitiks. Valstybei tai bręstanti problema“, – pažymėjo D. Gedvilas.

Vienos didžiausių statybos bendrovių vadovas sako, kad įmanomi tokie sprendimai, jog žmonėms persikelti iš seno būto į naują nieko nekainuotų.

„Mūsų siūlomas modelis, kad gyventojai neturėtų finansinės naštos. Jie keistų seną daiktą į naują“, – dėstė „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

Anot A. Avulio, jau ne vienai Vyriausybei siūlytas toks modelis. Verslininkai šalia ir vietoj seno daugiabučio pastato naujus, tik aukštesnius, kad, pardavus papildomus butus, projektas atsipirktų. Gyventojai turėtų sutikti, o valdžia – išduoti leidimus statyti aukštesnį ir tankesnį kvartalą.

„Reikia politinės valios, teisės aktų korektūros, pakeitimo. Investuotojai visada norės tokius projektus daryti“, – kaip vieną iš galimybių siūlė A. Avulis.

Dalis sutiktų gyventojų tokią mintį vertino dviprasmiškai. Vieni nuogąstavo, kad tai gali ilgai užtrukti, kiti sutiktų, nes pakiltų ir buto vertė.

Siūloma daryti bandomąjį projektą.

„Diskusija vyko ir anksčiau. Reikia žiūrėti ne tik į devynaukščius ir penkiaaukščius“, – akcentavo Seimo narys Kęstutis Mažeika.

Buvęs aplinkos ministras siūlo pradėti nuo dar senesnių – medinių daugiabučių.

„Paprastai kalbant, supuvusios sijos ir kiti elementai, kurie užtikrina gyventojų saugumą“, – pastebėjo K. Mažeika.

Seimo Ekonomikos komitetas planuoja surengti posėdį ir suformuluoti siūlymus, kaip būtų galima seniausius daugiabučius ne renovuoti, o griauti ir statyti naujus.

„Artimiausiu metu, sausio mėnesį, padiskutuosime su Statybininkų asociacija, su gyventojais ir pasiūlysime tokį sprendimą“, – sakė K. Starkevičius.

Kiek Lietuvoje yra avarinės būklės daugiabučių, žinių nėra. Dalis pastatų yra tirti detaliai, nustatyta, kad konstrukcijos paveiktos korozijos, ypač plokščių suvirinimo mazgai, tačiau griuvimo grėsmės dar neįžvelgta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Liberalas

Liberalas portretas
Pilna Lietuvos desovietizacija privaloma!

M

M portretas
Sovietiniai baisųs,blogi,tai griaukite juos ir statykite naujus.Tik,nepamirsti,kad tie sovietiniai butai,veltui gauti.Tai,ir jūs duokite zmonems,jaunimui veltui.

Aha

Aha portretas
Sekmes bestatant naujus daugiabučius, lietuva ...
VISI KOMENTARAI 65
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių