Nepateisinamas elgesys ir savivalė su galvijais užtrauks griežtas sankcijas

 • Teksto dydis:

Neplaninio patikrinimo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai apsilankę viename stambiame Kalvarijos rajono ūkyje, po jau pritaikytų sankcijų, susidūrė su retai pasitaikančiu piktybišku ir žiauriu elgesiu su gyvūnais.

Dar prieš keletą savaičių veterinarijos inspektoriai šiame ūkyje aptikę, jog galvijai yra laikomi itin blogomis sąlygomis, iš laikytojų konfiskavo 15 penimų galvijų. Taip pat skirta tūkstantinė bauda.

VMVT inspektoriai tuomet ūkį įpareigojo toliau teikti informaciją apie nustatytų pažeidimų šalinimą, tačiau nesulaukus žinių vėl vyko tikrinti ūkio. Nuvykus į vietą VMVT pareigūnų ūkininkas neįsileido, todėl teko kreiptis į teismą dėl leidimo patekti į ūkinius pastatus, kad būtų galima įvertinti galvijų sveikatos būklę. Patikrinimo metu aptikti 6 gaišę galvijai ir du itin sunkios būklės. Iškvietus privatų veterinarijos gydytoją nustatyta, kad dviem gyvūnams gydymas nėra galimas ir juos teko nugaišinti.

„Tai nesuvokiamas žiaurumas. Nežinau, ar tokį elgesį galima pavadinti tiesiog neišmanymu, kaip elgtis su savo galvijais, kai po daugybės mūsų pastangų aiškinti apie tinkamą gyvulių priežiūrą nebuvo daromos jokios išvados, situacija ne tik nesikeitė, o tik blogėjo. Neįsivaizduoju, kaip galima kasdieną matant silpstantį gyvūną juo nepasirūpinti. Stengėmės geranoriškai padėti ir atsižvelgti, kad tai yra daugiavaikė šeima ir ūkis jiems yra galbūt pragyvenimo šaltinis. O tai ką pamatėme šiandien tikrai atėmė žadą, todėl teko priimti sprendimą taikyti griežčiausias poveikio priemones“, – komentavo VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

Dėl šio atvejo pradėta administracinė teisena dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir likusių 70 galvijų konfiskavimo. Laikytojams taip pat gresia piniginė bauda iki 4000 eurų.

Šiuo metu gyvūnai lieka ūkyje, tačiau jų priežiūra nedelsiant bus perduota vietos savivaldybei. VMVT ir toliau atidžiai stebės situaciją ir, reikalui esant, imsis būtinų veiksmų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuj

Nuj portretas
Na, baudos tikrai nepadeda geriau rūpintis gyvūnais. Berviau atvirksciai - sumokejus baudą nebelieka pinigų pašarams. O bet tačiau.....kaip kitaip nerūpestingus veikejus priversti jais rūpintis? O antra vertus, taip elgtis su gyvunais, kaip aprašo straipnyje, gali tik visiškas degratas ar ne viso proto persona.

dali

dali portretas
nežinome tikros tiesos apie situacija, nėra ūkininko komentaro, gėda vmvt valdininkams kad nesugeba niekaip spręsti, o tik pjarinasi ir baudžia
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių