- Sniegė Balčiūnaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nedaug sulčių spaudyklų šiemet dirba visu pajėgumu – kai kuriuose rajonuose obuolių derlius itin prastas, nes žiedus „apkandžiojo“ pavasario šalnos. Tačiau kai kurios spaudyklos nespėja spausti sulčių.
Paslauga šiemet kainuoja tiek pat, kaip ir pernai – 2-3,5 euro už trijų ar penkių litrų maišelius.
Beveik visose spaudyklose kainos nuo 10 iki 20 proc. kilo pernai, nes brango kuras, elektra, tara. Šio verslo atstovų teigimu, dar padidinus kainas žmonėms nebeapsimokės spaustis sulčių, klientų sumažės.
Šeimos ūkio „Galgių sultys“ savininkas Grigorijus Kurnevičius BNS teigė jau nuo pavasario žinojęs, kad spaudykloje daug darbo nebus.
„Matėsi, kad nebus įspūdingo derliaus, nebus darbo, pernai buvo vidutiniški metai, užpernai buvo blogiau, šiemet blogiau nei pernai“, – teigė verslininkas.
„Utenos sulčių“ savininkas Arūnas Vijeikis BNS sakė, kad šiemet mažiau ir obuolių, ir klientų: „Kokiu trečdaliu daugiau anksčiau atveždavo. Praėjusiais metais tokiu laiku pilnu tempu dirbome“.
Tuo metu „Obuolių centro“, veikiančio Šiauliuose ir Akmenėje, atstovė Rasa Stanionytė aiškino, kad šiemet „kur kas geriau“ nei pernai.
Didžiausias mados pikas buvo 2016-2018 metais – tada kiek žmonės turėjo obuolių, tiek ir vežė spausti.
„Prasideda aktyvesnis judėjimas, o didesni klientų srautai pradėjo plaukti maždaug savaite anksčiau nei pernai“, – BNS teigė ji.
Pakruojo rajone šeštus metus veikiančios vienintelės rajone spaudyklos „Inroma“ savininkė Neringa Malakauskienė džiaugiasi obuolių derliumi.
„Dabar tikrai geriau negu pernai, obelys pilnos, nes pernai derliaus mūsų krašte nebuvo. Yra keli kaimai, pro kuriuos praėjo audra ir nudaužė šakas su obuoliais“, – sakė moteris.
Anot jos, nors šiemet liko pernykštės kainos, pastebimas klientų mažėjimas, kuris jaučiamas beveik kasmet: „Tikrai mažiau nei tada, kai pradėjome spausti“.
Nuo 2015 metų šalia Vievio veikiančios spaudyklos „Obuolių metai“ savininkas Gediminas Jachimavičius BNS taip pat pabrėžė stebintis mažėjantį žmonių pomėgį išsispausti sulčių iš savo soduose užsiaugintų obuolių.
„Didžiausias mados pikas buvo 2016-2018 metais – tada kiek žmonės turėjo obuolių, tiek ir vežė spausti. Dabar 60-70 proc. sudaro nuolatiniai klientai“, – sakė spaudyklos savininkas.
Vis dėlto jis teigė nebeturintis laiko prisėsti nuo praėjusio savaitgalio: „Savaitgalį po 12-16 valandų dirbome, pirmadienį – 10 val., o rugpjūčio viduryje pradėję darbą spaudavome 3-4 dienas per savaitę po kelias valandas“.
Pasak G. Jachimavičiaus, Vilniaus krašte poriniais metais obuolių derlius būna labai geras, o neporiniais – blogas arba labai blogas, bet šiemet nėra taip blogai, kaip 2019-aisiais ar 2021 metais.
„Nesitikim stebuklo, bet yra neblogai, tikėjausi prastesnio važiavimo ir paslaugos poreikio“, – kalbėjo sulčių spaudėjas.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Penkis prekybos centrus siūloma įpareigoti perduoti dar gerą maistą labdarai
Penkis didžiausius prekybos centrus ketinama įpareigoti bent vienai labdaros ar paramos organizacijai perduoti netinkančius prekybai, bet dar saugius vartoti maisto produktus, o ne juos utilizuoti. ...
-
Prognozės: Lietuvos BVP kitąmet augs 1,7 proc., 2025 metais – 3,1 proc.2
Lietuvos ekonomika šiemet trauksis 0,4 proc., o 2024 metais ji turėtų augti iki 1,7 proc., prognozuoja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). ...
-
V. Mitalas siūlo rengti Seimo Biudžeto komiteto posėdį gynybos išlaidoms įvertinti1
Seimo vicepirmininkas, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas siūlo rengti Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdį, kuriame būtų įvertintos Krašto apsaugos ministerijos išlaidos gynybai. ...
-
Vyriausybė griežtina pinigų plovimo prevenciją ir kriptoturto priežiūrą2
Vyriausybė pritarė projektams, kuriais griežtinama pinigų plovimo prevencija ir kriptoturto paslaugų teikėjų priežiūra. Tam dar turės pritarti Seimas. ...
-
Visuomeninė elektros kaina nuo sausio mažės 3,5 proc. iki 21,9 cento3
Vidutinė visuomeninė elektros kaina nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams nuo kitų metų mažėja 3,5 proc., arba 0,8 cento – iki 21,9 cento (su PVM) už kilovatvalandę (kWh). ...
-
Klaipėdoje kils įkainiai būsto nuomotojams?6
Jei Klaipėdos miesto politikai pritars, nuo kitų metų būstus nuomojantys asmenys, norintys ir toliau užsiimti šia veikla, už metinį verslo liudijimą mokės 139 eurais brangiau. Tačiau net ir padidinus įkainį, šis mokestis esą bus pats...
-
Vyriausybė – už mažesnę paramą jaunų šeimų pirmajam būstui3
Vyriausybė siūlo mažinti paramą jaunoms šeimoms įsigyjant būstą ir neteikti jos aplink didžiuosius šalies miestus esančiose savivaldybėse bei kurortuose, taip pat riboti būsto vertę. ...
-
Viešų elektromobilių stotelių plėtrai – dar 36 mln. eurų ES paramos2
Viešos elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai skiriama dar 36 mln. eurų subsidijų. Lėšos įmonėms skiriamos iš Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF), pranešė Susisiekimo...
-
Ekonomikos komitetas – už tai, kad tabako verslas remtų kovą su kontrabanda
Seimo Ekonomikos komitetas pritaria, kad tabako pramonė Lietuvoje galėtų teikti pagalbą valstybės institucijoms, kovojančioms su cigarečių kontrabanda ir nelegalia prekyba. ...
-
Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo tobulinti žemės mokestį
Šiemet itin smarkiai išaugus žemės mokestinei vertei, o kartu ir žemės mokesčiui, Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo ministerijoms tobulinti mokesčio skaičiavimą. ...