Mokesčių reforma: 25 proc. GPM tarifas, pajamų „lubos“ verslo liudijimų turėtojams

Mokesčių pertvarkos pakete Finansų ministerija siūlo įvesti dar vieną gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą dirbantiesiems pagal darbo sutartis, taip pat – pajamų „lubas“ verslo liudijimų turėtojams.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė trečiadienio vakarą planuojamus Vyriausybės siūlymus pristatė koalicijos partnerei Laisvės frakcijai Seime. Informaciją apie siūlomus pakeitimus BNS patvirtino keli Laisvės frakcijos nariai, atsisakę būti įvardytais.

Jų teigimu, ministrė pristatė planus siūlyti įvesti dar vieną, 25 proc. GPM tarifą su darbo santykiais susijusioms pajamoms.

Toks tarifas būtų taikomas, jeigu metinės gyventojo pajamos siektų nuo 60 iki 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU).

Mažesnėms pajamoms būtų taikomas 20 proc. tarifas, o didesnėms – 32 proc. tarifas.

Kol kas lieka neaišku, koks GPM bus siūlomas taikyti dirbantiesiems pagal individualią veiklą.

Anot šaltinių, ministrė taip pat siūlo įpareigoti verslo liudijimų turėtojus įregistruoti individualią veiklą, jeigu jų metinės pajamos viršytų 24 tūkst. eurų.

Pasak jų, viena Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisa taip pat siūloma nebeleisti gyventojams susigrąžinti dalies sumokėtų į trečios pakopos pensijų fondus bei pagal gyvybės draudimo sutartis.

Vyriausybė mokesčių reformą žada teikti Seimo pavasario sesijoje.

G. Skaistė interviu BNS yra sakiusi, kad Seimui teikiant mokesčių pertvarką taip pat bus siūloma įteisinti investicinę sąskaitą, panaikinti dalį lengvatų, vienodinti gyventojų pajamų mokestį, kad šis labiau priklausytų nuo gaunamų pajamų, o ne veiklos rūšies, pratęsti pelno mokesčio lengvatą investuojančiam verslui.

Pernai mokestinių pakeitimų paketo ministerija nepateikė motyvuodama dideliu geopolitiniu ir ekonominiu neapibrėžtumu, kilusiu prasidėjus Rusijos invazijai Ukrainoje.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Romas

Romas portretas
Kuo daugiau valstybė stengiasi griežtinti salygas verslui, tuo labiau kenčia ji pati, o ne fizinis asmuo. Tiesiog yra per dideli jau mokesčiai smulkiam verslui, dėl to smulkus verslas priverstas kažkur kur gali slėpti mokesčius, rezikuoki.

Ot, tai pralinksmino

Ot, tai pralinksmino portretas
Tai bus taip. Jau dabar iš 10 vaikų Lietuvoje 9 yra atsilikusio vystymosi, išsigimę. Tokia oficiali statistika, rasti galite kiekvienas. Ir tų išsigimusiųjų vaikų sparčiai daugėja, nesoėja registruoti ir klasifikuoti. Įdomu tai, kad išsigimusį vaiką turintieji tėvai atleidžiami nuo GPM. Yra toks straipsnis įstatyme. Apiformina, kad skiria dideles sumas savo išsigimusio vaiko priežiūrai ir lavinimui, o sumos gali būt neribotai didelės, nes vienam tokiam vaikui gali juk samdyt ir 100 auklių, tris muzikos mokytojus ir dar leisti į edukaciją mokytis drožti birbynę bei paskui išleisti į manekenių kursus. Taigi. GPM jie nemoka iš viso. Todėl kai padidins tą mokestį iki 25 proc, kas mokės? Advokatų, notarų, žinomų menininkų, ministrų, prokurorų, medikų...visų jų vaikai išsigimę, narkomanai, o narkomanai irgi patenka į neįgaliųjų sąrašus. Ir tokiu būdu, kas mokės tuos 25 proc GPM? Gal ukrainiečiai? Bet jie dauguma nedirba. Dauguma naujai įvažiavusiųjų yra būtent iš tos kategorijos, kur parazit

Gerovės valstybė

Gerovės valstybė portretas
Dėl nevienodų fizinių asmenų pajamų mokesčių Lietuva negauna į biudžetą apie 1,5 mlrd. Negali kelti atlyginimų gydytojams, mokytojams, policininkams. Žmonės emigruoja. Situacija yra baisi. Jei ne oriniai pinigai iš ES žmonės žolę valgytu.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių