Mokesčių inspekcija grąžino įspūdingą sumą GPM permokų

Besibaigiant pajamų už praėjusius metus deklaravimo terminui, jau grąžinta beveik 23,6 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokos. Pajamų deklaracijas už praėjusius metus pateikė apie 1 mln. žmonių, bet dar laukiama 459 tūkst. gyventojų deklaracijų, kurie jas pateikti privalo.

Naujausiais duomenimis, nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius iš viso gauta beveik 1,3 mln. pajamų ir 65 tūkst. turto deklaracijų, prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai – daugiau nei 201 tūkst., Eltą informavo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė. Daugiau nei 620 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta apie 136 mln. eurų GPM permokų suma. Apie 279 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti apie 147 mln. eurų GPM.

Pajamų deklaracijas už 2018 metus pateikė apie 1 mln. gyventojų. Daugiau nei 267 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti 121,6 mln. eurų. Daugiau nei 592 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta apie 111 mln. eurų.

Daugiau nei 144 tūkstančiams gyventojų VMI jau grąžino beveik 23,6 mln. eurų mokesčių permokos. Visiems gyventojams permokas VMI grąžina iki liepos 31 d.

Šiais metais pajamas už 2018 metus turi deklaruoti beveik 702 tūkst. gyventojų, iš jų GPM deklaracijas pateikė 459 tūkst. gyventojų. Turto deklaracijas už 2018 metus turi pateikti apie 100 tūkst. gyventojų, iš jų deklaracijas jau pateikė apie 59 tūkst. gyventojų.

Šiemet už ankstesnius laikotarpius (2014-2017 m.) deklaracijas pateikė apie 104 tūkst. gyventojų, iš jų apie 55 tūkst. gyventojų tikslino anksčiau teiktas 2014-2017 m. laikotarpių deklaracijas. Pagal pateiktas naujas arba patikslintas 2014-2017 m. laikotarpių deklaracijas, beveik 18,7 tūkst. gyventojų deklaravo mokėtiną daugiau nei 13 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio sumą, 75 tūkst. gyventojų deklaravo apie 5,1 mln. eurų grąžintiną GPM sumą.

„Deklaracijos dažniausiai tikslinamos tretiesiems šaltiniams atnaujinus duomenis apie gyventojo gautas pajamas; asmeniui gavus pranešimą apie poreikį tikslinti ankstesnių laikotarpių deklaracijas, jei tai nebuvo padaryta per nurodytą terminą; taip pat pasitaiko atvejų, kai preliminarioje deklaracijoje už ankstesnius metus žmogus mato permoką, bet neįvertina, kad šias deklaracijas jau buvo pateikęs, o permokos – grąžintos“, – komentuoja S. Aliukonytė –Šnirienė.

Pajamas deklaruoti ir, jei gyventojui yra susidariusi mokėtina GPM suma, mokesčius sumokėti reikia iki gegužės 2 d. imtinai. VMI primena, kad po gegužės 2 d. už kiekvieną pradelstą dieną nuo mokėtinos sumos skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

LKL

LKL portretas
Tai kurių velnių ima daugiau negu priklauso,jeigu po to reikia grąžinti.Čia turbūt toksai pinigų plovimo būdas?

123

123 portretas
kam grazino o kam ir ne, jau antras menuo kaip turejo pervesti pinigus, bet taip ir "pervedineja"...

Daktaras

Daktaras portretas
O surinko penkiagubai daugiau. Tik ar sužinosim, kiek.....
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių