Mažėjant PVM spaudai, leidėjai jos piginti nežada

Valdžiai nuo 9 iki 5 proc. sumažinus pridėtinės vertės mokestį (PVM) spaudai, leidėjai neskuba žadėti, jog laikraščiai ir žurnalai atpigs – jie sako, kad sutaupytos lėšos bus išleidžiamos padidėjusioms sąnaudoms padengti.

Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos direktorė Rasa Navickienė BNS pranešė kol kas neturinti žinių, kokie regioniniai spaudiniai iš 32 asociacijos narių mažins kainas, nors jų buvo prašoma tai padaryti.

„Prenumerata pradedama nuo rudens, didžioji jos dalis jau baigta, bet neužmirškime niuanso, kad rajoninių ir regioninių laikraščių prenumerata labai retai kada būna metinė, nes žmonės neturi pinigų, dažniausiai užsisakoma ketvirčiui ar pusmečiui. Pirmam ketvirčiui tikrai nepigs, gal antram, gal trečiam apie kainos nuleidimą bus galima kalbėti“, – aiškino R. Navickienė. 

Ji pabrėžė, kad dalis rajoninių laikraščių spausdinami Lenkijoje, todėl jų kaina priklausys ir nuo situacijos ten.

Bendrovės, leidžiančios 46 centus kainuojantį savaitraštį „Savaitė“, pardavimų ir marketingo vadovas Kęstutis Bulka sako, kad PVM mažinimas padengs išaugusius spausdinimo kaštus. 

„Džiaugiamės tais keturiais punktas, bet nežinome, kas laukia kitais metais. Mus spausdinanti spaustuvė, jau kuris laikas grasinusi pakelti kainą, ją ir padidino. PVM sumažėjimas ir nebesijaus“, – teigė K. Bulka. 

Pasak jo, PVM tarifo sumažinimas leidžia kiek ilgiau „atsilaikyti prieš išorinius poveikius“ – popieriaus brangimą, pardavimų, logistikos išlaidas. K. Bulkos teigimu, sumažėjus PVM, „Savaitė“ neatpigs.

„Ko gero, neatpigsime, bet čia klausimas būtų, ar kitu atveju nebrangume. Ko gero, dauguma leidinių neatpigs. Tarifo sumažinimas leis mums ilgiau išlaikyti stabilią kainą“, – teigė K. Bulka.

Anykščių krašto laikraščio „Anykšta“ vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė sako, kad sumažintas tarifas leis išsaugoti vieną papildomą darbuotoją.

„Daug metų nuo krizės laikų gyvename be pelno, dividendų“, – tikino G. Šmigelskienė. Ji skaičiuoja, kad dėl PVM sumažinimo „Anykšta“ sutaupys iki 7 tūkst. eurų per metus.

Visuomenės informavimo etikos asociacijos direktorius Viktoras Popandopula BNS pranešė, kad vienintelis neetišku pripažintas laikraštis – bendrovės „Patikimas verslas“ leidžiamas „Laisvas laikraštis“ – bent iki sausio 24 dienos, kai galioja sankcija, negalės pasinaudoti PVM lengvata. 

Finansų ministerijos skaičiavimais, dėl sumažinto PVM tarifo spaudai biudžetas kitąmet neteks maždaug 2 mln. eurų. 


Šiame straipsnyje: PVMSpaudatarifasleidėjai

NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Kiekvieną laisvą kapeiką buožgalviai niekam neatiduos , o sau pasiims .

...

... portretas
Tai kad... jie ir taip VIS tą kainą kelia; matyt, prenumeratoriai ta proga po kalendoriuką gaus.

zelemunčikas

zelemunčikas portretas
Apie ką jūs kalbate!?Mokesčių mokėtojai dotuoja makulatūrą,nes per brangus tualetinis popierius?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių