M. Majauskas: turguje reikia įvesti elektroninius apskaitos žurnalus

Siekiant mažinti šešėlį, šalies turguose reikia nedelsiant įvesti elektroninius apskaitos žurnalus, sako Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas.

Pasak jo, tai padėtų surinkti daugiau pajamų, kurių biudžetas netektų, jeigu Seimas sutiktų su komiteto siūlymu ir neterminuotam laikui pratęstų 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą ne tik viešbučiams, bet ir maitinimo, kultūros, pramogų ir sporto veiklai.     

„Manau, kitą savaitę mes galėsime pasiūlyti sprendimus, kaip galėtume dar papildomai padidinti biudžeto pajamas užtikrinant, kad mūsų teikiami sprendimai nedidintų (biudžeto – BNS) deficito. Vieną iš tokių siūlymų matau turgų (veiklos – BNS) skaidrinimą“, – trečiadienį komiteto posėdyje teigė M. Majauskas.

Pasak jo, turguje nedelsiant turi būti pradėti naudoti elektroniniai apskaitos žurnalai. 

„Kad būtų taikomi elektroniniai apskaitos žurnalai nelaukiant kasos aparatų ilgalaikės sistemos įdiegimo už keleto metų. Tas tikrai padidintų apskaitą ir padidintų PVM surinkimą bei sumažintų šešėlį pakankamai reikšmingai“, – teigė M. Majauskas.  

„Ypatingai didelis šešėlis yra turguose“, – pridūrė jis.

Dalis turgaus prekybininkų dabar pildo elektroninį žurnalą, bet tai daryti nėra privaloma. 

Atsižvelgęs į smulkiųjų prekeivių prašymus, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas 2021 metais nustatė, kad nuo 2022 metų sausio elektroninį apskaitos žurnalą privalės pildyti tik šviežios mėsos prekeiviai, o apdorotų mėsos gaminių pardavėjams ir toliau leista pildyti popierinį žurnalą.

Tačiau vėliau šios idėjos buvo atsisakytai ir leista elektroninius apskaitos žurnalus pildyti savanoriškai. Toks žurnalas užtikrina parduodamų maisto produktų saugą ir kokybę, tobulinant atsekamumo sistemą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Toma

Toma portretas
Stengiuosi neiti į turgų ir neremti verslų, kurie nemoka mokesčių. O jei nueinu, visada paerzinu, paprašydama kvitą išrašyti. Oi, kaip jie nervinasi, tai verslo liudijimas pasibaigęs, tai formų neturi :) O šiaip turguje ir perka tokie, kur patys algą juodais gauna. Toks tokį supranta, nes nei vienas nemoka sąžiningai dirbti, o paskui verkia, kad pensija maža ar stažo nėra.

Anonimas

Anonimas portretas
turgus reiktu UZDARYTI ar NAIKINTI is vis ! turgus turetu buti SENDAIKCIU o ne MAXIMOS !!!!

:)))

:))) portretas
konservastam kasmetine psichiatro komisija ivest reikia...
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių