M. Majauskas: dėl mažesnio PVM šildymui biudžetas netektų 17 mln. eurų

  • Teksto dydis:

Sumažinus lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą šildymui nuo 9 iki 5 proc. valstybės biudžetas negautų apie 17 mln. eurų pajamų, sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas. Tačiau Mykolas Majauskas sako, kad komitetas pritartų tokiam siūlymui.

„Tarifo sumažinimas nuo 9 iki 5 proc. kainuotų apie 17 mln. eurų netektų valstybės biudžeto pajamų per metus“, – BNS nurodė konservatorius M. Majauskas.

Jis, be to, sako, kad tokia lengvata galėtų galioti ilgiau  nei šį šildymo sezoną – kol bus pertvarkytas centrinio šildymo ūkis.

„Kol bus pilnai sutvarkytas centrinio šildymo ūkis, kuris užtikrintų prieinamą kainą vartotojams ir tuo pačiu įgyvendinta visuotinė daugiabučių renovacija, kuri reikšmingai sumažintų šildymo sąnaudas“, – teigė M. Majauskas. 

Be kita ko, jis pabrėžė, kad toks PVM sumažinimas esminio pokyčio sąskaitoms gali ir neturėti, nors pripažino, ka jo naudą vartotojai pajustų.

„Tarifo sumažinimas esminio pokyčio kainoms gali ir neturėti, kai centrinio šildymo kainos kartais auga ir 50 proc. Tačiau dėl įstatymais įtvirtinto valstybės reguliavimo šiuo atveju visa sumažintų mokesčių nauda atitektų tiesiai vartotojams“, – svarstė M. Majauskas.

„Manau, kad Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritartų Vyriausybės siūlymui mažinti PVM centriniam šildymui“, – BNS pridūrė M. Majauskas.

Vyriausybė svarsto dar labiau apkarpyti PVM šildymui siekiant sumažinti išlaidas rekordiškai išaugus šilumos kainoms. Seimo opozicija tokį valdančiųjų žingsnį taip pat žada paremti.

9 proc. PVM dabar nustatytas centralizuotam šildymui, o dujoms ir elektrai taikomas standartinis 21 proc. PVM tarifas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Geriau jau smaugti žmones tegul jie miršta,taip jau Majauskas pareiškė,juk netekti geresnio kasnelio nenori.

Putinas

Putinas portretas
lANSBERGIO,,VEIKLA,,lIETUVAI KAINUOS APIE MILIJARDA EURU,O TU ČIA šūda mali

Anonimas

Anonimas portretas
Sako NEGAUS PAJAMU, o tai reiskia kad grupeles draugu vaikai bus basi ir labai alkani. Bus pikti ir spardys tevams subines. Bukim humaniski pasigailekim vaiku ir tevu subiniu.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių