„Litgrid“: elektros kaina pastarąją savaitę augo 36 proc.

 • Teksto dydis:

Sausio 4–10 dienomis vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina Lietuvos rinkoje augo 36 proc. ir siekė 53,7 už megavatvalandę (MWh) ir buvo aukštesnė nei bet kurią savaitę pernai, praneša elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“.

Tokia pati vidutinė savaitės kaina buvo ir Švedijos pietinėje dalyje. Latvijoje ir Estijoje kainos augo 35 proc. ir siekė 53,5 euro už MWh.

„Pasibaigus šventiniam laikotarpiui praėjusi savaitė pagaliau turėjo visas penkias darbo dienas, tai atsiliepė ir suvartojimui, kuris Lietuvoje išaugo, lyginant su praėjusia savaite, net 7 proc. Prie išaugusio suvartojimo prisidėjo ne tik grįžimas į darbus, bet ir mažėjanti temperatūra. Šaltis ypač sukaustė Vakarų ir Šiaurės Europą, o Ispanijoje pirmą kartą per 30 metų net iškrito sniegas.

Visa tai atsiliepė elektros sektoriui padidėjusia paklausa, ypatingai tokiose šalyse kaip Prancūzija ar Skandinavijos šalys, kur gausu vartotojų, šildymui naudojančių elektros energiją. Nepaisant didelio vartojimo, praėjusią savaitė vėjo elektrinės gamino ženkliai mažiau: Lietuvoje vėjo gamyba mažėjo beveik perpus, panaši situacija buvo ir visame Baltijos jūros regione bei bendrai Europoje. Visų šių aplinkybių rezultatas – kainos Europoje pasiekė praėjusių dviejų metų aukštumas“, – komentuoja „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius.

Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę augo 7 proc. ir siekė 246 gigavatvalandes (GWh). Elektros gamyba Lietuvoje augo 3 proc., o vietos elektrinės užtikrino 32 proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Bendrai Lietuvoje per savaitę buvo pagamintos 79 GWh elektros energijos.

Šiluminės elektrinės praėjusią savaitę pagamino 35 proc. Lietuvoje generuotos elektros energijos. Vėjo jėgainės pagamino 20 proc., hidroelektrinės – 24 proc., kitos elektrinės – 22 proc. elektros energijos. Gamyba šalies hidroelektrinėse, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš savaitę augo 12 proc., gamyba vėjo jėgainėse mažėjo 44 proc., šiluminėse elektrinėse gamybos apimtis augo 80 proc., kitų elektrinių gamyba išliko stabili.

Pagal importo / eksporto santykį, 69 proc. mūsų šalies elektros energijos poreikio buvo importuota. Palyginti su ankstesne savaite, bendras importas išaugo 11 proc.. 25 proc. elektros importo į šalį pateko iš trečiųjų šalių, 17 proc. – iš Skandinavijos per „NordBalt“ jungtį, 57 proc. buvo importuota per sieną su Latvija ir 1 proc. per „LitPol Link“ jungtį su Lenkija.

Bendras elektros srautas iš Lietuvos augo 39 proc. Per „LitPol Link“ į Lenkiją buvo nukreipta 68 proc. Lietuvos eksportuojamos elektros, į Latviją 0 proc., o eksportas iš Lietuvos per „NordBalt“ jungtį sudarė 32 proc.

Elektros srautui „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo išnaudojamas 25 proc. pralaidumų Lenkijos kryptimi ir 2 proc. Lietuvos kryptimi. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 8 proc., o Švedijos kryptimi – 32 proc.


Šiame straipsnyje: elektros kainaelektraLitgrid

NAUJAUSI KOMENTARAI

Alis...

Alis... portretas
susuktas ir suveltas straipsnis,- nieko negali suprasti... o kaip su kaina nordpol? biržoje?...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių