„Litgrid“ baigia dar vieną sinchronizacijos projekto etapą

 • Teksto dydis:

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ baigia 330 kilovatų (kV) linijos Lietuvos elektrinė–Vilnius rekonstrukcijos darbus.

Kaip pranešė Energetikos ministerija, tai jau trečias strateginis projektas, būtinas Lietuvos elektros sistemos sinchronizacijai su žemyninės Europos tinklais.

Šiuo metu vykdomi paskutiniai darbai, 330 kV elektros perdavimo oro liniją Lietuvos elektrinė–Vilnius rekonstruojant iš vienos grandies į dviejų grandžių liniją. Šis pokytis reiškia, kad iš esmės transformatorių pastotes Elektrėnuose ir Trakų Vokėje jungs nebe viena, o dvi linijos.

Iki darbų pabaigos liko pastatyti 4 atramas iš 125, taip pat nutiesti 7 km laidų. Šiuos darbus planuojama baigti per spalio mėnesį, o visą projektą – gruodį. Vilniaus rekonstrukcijos projektas pradėtas 2016 metų vasarą, o rangos darbai – 2019 metų pradžioje. Iš viso investuota 19,2 mln. eurų.

„Kiekvienas užbaigtas projektas didina mūsų sistemos patikimumą ir techniškai priartina prie sinchronizacijos su Europa. Ateinančiomis dienomis laukiame ir žinių iš Europos Komisijos dėl antrojo sinchronizacijos etapo finansavimo, kuris dar labiau sutvirtins šio keturių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos – projekto pamatą“, – pranešime sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Iki 2025 metų pabaigos, kai Baltijos šalys atsiskirs nuo vadinamojo BRELL žiedo ir prisijungs prie žemyninės Europos tinklų, Vilnių apjuos 330 kV linijų žiedas, užtikrinsiantis tiekimo patikimumą sostinei.

„Linijos Lietuvos elektrinė–Vilnius rekonstrukcija reikalinga dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, besiplečiančiai šalies sostinei jau reikia daugiau elektros, o ateityje poreikis dar labiau išaugs. Tuo pačiu šiuo metu kuriame pačių galingiausių – 330 kV įtampos – linijų žiedą aplink Vilnių, kurį sudarys Lietuvos elektrinės, Vilniaus ir Neries pastotes jungiančios linijos“, – sako „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.

Pasak jo, užbaigus šį projektą jau bus atliktas ketvirtadalis visų sinchronizacijos darbų. Iš viso 14 sinchronizacijos projektų apima jūrinės jungties su Lenkija „Harmony Link“ statybą, esamos jungties „LitPol Link“ išplėtimą, pritaikant darbui sinchroniniu režimu, 3 sinchroninių kompensatorių įrengimą, vidinių tinklų stiprinimą ir sistemos valdymo bei IT tobulinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Labai

Labai portretas
negražiai nuskambėjus ta Litgrid Lietuvos pinigų isissavinime. Visi žino faktus/per vieną tv skelbė../ bet prokuratūrai viskas gerai?

Alis...

Alis... portretas
tamsus reikalas su tuo elektros tiekėjo pasirinkimu... matyt, veikia lobistai, kad elektra būtų perduota į privačias rankas... atsiras privatūs tarpininkai, kurie tarpusavy susitars... Lietuva per maža rinka... įdomu, transformatorinės dar neprivatizuotos?... elektra yra strateginė prekė... prekyba elektra turi būti valstybės rankose...

Marius

Marius portretas
Kada LitPol link veiks 1000 MW galingumu?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių