Lietuvos bankas: investuotojų pernai Lietuvoje buvo dešimtadaliu daugiau

  • Teksto dydis:

Investuotojų skaičius Lietuvoje 2022 metais augo beveik dešimtadaliu, o sandorių sudaryta 15 proc. daugiau nei 2021 metais. Šalyje pernai aktyviai investavo 34,4 tūkst. vyrų ir beveik 19,4 tūkst. moterų, rodo Lietuvos banko (LB) duomenys.

Bendras per Lietuvoje įsteigtus paslaugų teikėjus investuojančių neprofesionaliųjų investuotojų skaičius praėjusių metų pabaigoje buvo 53,8 tūkst. Aktyviausi investuotojai šalyje yra 35–44 metų grupei priklausantys vyrai ir moterys. Jie sudaro apie 30 proc. visų sandorių vertybiniais popieriais.

Vidutinis investuojančio vyro portfelis yra apie 31 tūkst. eurų, o moterų – apie 16 tūkst. eurų. Vyrai akcijoms skiria 57 proc. savo investicijų portfelio. Daugiausia į akcijas investuoja 45–64 metų vyrai: šios grupės investuotojai valdo apie 45 proc. viso investuojančiųjų į akcijas turto.

Obligacijoms vyrai skiria 19 proc., fondams – 24 proc. investicinio portfelio. Moterų vidutinis investicinis portfelis paskirstytas kitaip: akcijoms jos skiria 48 proc., obligacijoms 22 proc., fondams – 28 proc. Daugiausia į akcijas investuoja vyresnės kaip 55 metų moterys.

Pernai sudaryta 957 tūkst. sandorių, o investicinėse sąskaitose esančio turto vertė metų pabaigoje siekė daugiau kaip 2 mlrd. eurų. Pagrindinė investuotojų turto klasė yra akcijos, jų vertė siekia 1,2 mlrd. eurų, arba beveik 60 proc. viso investuotojų portfelio.

Investicijas į fondus pernai keitė investicijos į obligacijas: investicijų į fondus portfelis per metus sumažėjo 145 mln. eurų – iki 489 mln. eurų, o investicijų į obligacijas padidėjo 139 mln. eurų – iki 386 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių