LB: antros pakopos pensijų fondai pernai smuko, trečios – kiek augo

  • Teksto dydis:

Antros pakopos pensijų fondų turtas pernai, palyginti su 2021 metais, sumažėjo 4,9 proc. iki 5,62 mlrd. eurų, o trečios pakopos – padidėjo 0,23 proc. iki 222,3 mln. eurų, skelbia Lietuvos bankas (LB).

Pernai pensijų fondų rezultatai buvo neigiami – bendra svertinė antros pakopos fondų vieneto vertė smuko 13,8 proc., o  trečios pakopos – 13,13 proc.

„Jeigu 2021 metų pabaigoje pensijų fondai fiksavo rekordinę grąžą, tai praėjusių metų rezultatai dėl išskirtinių aplinkybių pasaulio finansų rinkose yra neigiami. Vis dėlto istorinė patirtis rodo, kad net ir tokie ekstremalūs svyravimai išsilygina ilgalaikėje perspektyvoje ir fondai uždirba teigiamą grąžą“, – pranešime teigė LB valdybos narys Simonas Krėpšta.

Daugiausia – beveik 80 proc. lėšų antros pakopos ir 77,6 proc. trečios pakopos pensijų fondai – investavo į didžiausių pasaulio fondų kolektyvinio investavimo subjektų vienetus. Šių investicijų vertė gruodžio pabaigoje buvo atitinkamai 4,4 mlrd. ir 172,61 mln. eurų.

2022-ųjų pabaigoje Lietuvoje veikė 48 antros pakopos pensijų fondai, kuriuos valdė šešios bendrovės. Juose pensijai kaupė daugiau kaip 1,4 mln. dalyvių (1,5 proc. daugiau nei 2021 metais), iš jų beveik 800 tūkst. – aktyviai. 

Dalyvių, kaupiančių pensiją trečios pakopos pensijų fonduose, skaičius pernai padidėjo penktadaliu iki 95,6 tūkst.

Pernai į rinką atėjo nauja pensijų kaupimo bendrovė „Goindex“, taip pat įsteigti trys nauji „Swedbank investicijų valdymo“ trečios pakopos pensijų fondai ir sujungti du „Luminor investicijų valdymo“ fondai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Chacha

Chacha portretas
Jau net juokas ima DDD. O kiek alga užaugo Gudaiciui, keliais tūkstančiais????
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių