Kiaulių augintojai apie COVID-19 įtaką: mėsos perteklius rinkoje daro spaudimą kainai

Kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas sako, kad koronavirusas lėmė mažėjančias kiaulių supirkimo kainas.

„2018 metais panašaus lygmens buvo tokia kaina, bet, istoriškai žiūrint, 6-7 metus tokios žemos kainos šiuo metų laiku nebuvo. Praktiškai priežastis yra neapibrėžtumas rinkoje. Vokietijoje dėl COVID-19 buvo uždarytos kelios skerdyklos, Prancūzijoje buvo patikrinimai vykdomi skerdyklose. Kitos šalys, kurios turi intensyvią kiaulininkystę, irgi vykdo visokius patikrinimus. Kinijos rinka iš Europos mažiau perka kiaulienos, ir visos priežastys sudarė tai, kad kiaulių paklausa mažesnė, o pasiūla gana didelė. Dėl to kainos nupuolė“, – Eltai sakė A. Baravykas.

Anot jo, kaip supirkimo kainos gali kisti ateityje – sudėtinga prognozuoti.

Prognozuoti sunku, nes patys pamatėme, kad gerokai sumažėjo vartojimas ne tik kiaulienos, bet ir paukštienos, jautienos.

„Prognozuoti sunku, nes patys pamatėme, kad gerokai sumažėjo vartojimas ne tik kiaulienos, bet ir paukštienos, jautienos. Tas mėsos perteklius rinkoje daro spaudimą kainai visoms mėsos rūšims. Kaip čia vystysis COVID-19, turbūt nuo to ir priklausys situacija rinkoje“, – teigė asociacijos direktorius.

A. Baravyko manymu, Vyriausybės priemonės padės sumažinti kiaulių augintojų patiriamus nuostolius.

„Kiaulienos sektoriui numatyta šiek tiek paramos skirti. Visos įmonės turi galimybę gauti iki 100 tūkst. eurų paramos. Tai tam tikra paspirtis mažiems ir vidutiniams ūkiams, dideliems irgi gerai, bet ji net nepadengia tų praradimų, jeigu rinkoje būtų įprasta kaina.

Tam tikri Vyriausybės veiksmai šiek tiek prisideda, kad sektorius išliktų, bet mūsų lūkestis, kad kaina būtų normali. Ji niekada nebuvo per didelė, kiaulių augintojai ne per daugiausiai uždirba. Išsilaiko savo versle ir nėra čia stebuklingų pelnų. Aišku, jeigu tokia situacija tęsis, kaip dabar, tai blogai“, – Eltai teigė A. Baravykas.

ELTA primena, kad antrąjį metų ketvirtį Lietuvoje kiaulių supirkimo kainos mažėjo, nurodo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.

Anot centro leidinio „Agrorinka“, minimu laikotarpiu kiaulių supirkimo (pagal skerdenas) kaina Lietuvoje vidutiniškai sudarė 163,29 euro už 100 kilogramų ir buvo 7,47 proc. žemesnė nei prieš metus.

Vidutinė kiaulių supirkimo (pagal gyvąjį svorį) kaina Lietuvoje analizuojamu laikotarpiu sudarė 120,43 euro už 100 kilogramų ir buvo 7,89 proc. žemesnė nei prieš metus, kai sudarė 130,74 euro už 100 kilogramų. Pirmos (50–105 kilogramų) kategorijos kiaulių gyvojo svorio kaina per metus sumažėjo 6,66 proc., antros (106–115 kilogramų) – 8,24 proc., trečios (116–140 kilogramų) – 8,93 proc., o paršavedžių – 1,26 proc.

Leidinyje prognozuojama, kad artimiausiu metu kiaulių supirkimo kainos Lietuvoje turėtų stabilizuotis.NAUJAUSI KOMENTARAI

KKK

KKK portretas
Tiktai nenudvėskit iš bado,-verkšlentojai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių