Kėdainių rajono meras: reikia ir toliau kurti nepakantumo atmosferą nelegaliems veisėjams

Nelegalių veisyklų Kėdainių rajone situaciją, kokių priemonių reikėtų tam, kad tokie atvejai nepasikartotų, ar jiems būtų geriau pasiruošta trečiadienį Vilniuje aptarė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Mantas Staškevičius ir Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

VMVT duomenimis, šiais metais Kėdainių rajone buvo išaiškinti du nelegalūs veislynai, kuriuose dėl žiauraus elgesio su gyvūnais buvo konfiskuota beveik 70 šunų ir kačių. Savivaldybei neturint galimybių priglausti konfiskuotų gyvūnų, padedant savanoriams ir gyvūnų globos organizacijoms, augintiniai laikinai globai perduoti kituose šalies miestuose esantiems globėjams.

„Šie vienas po kito išaiškėję atvejai Kėdainiuose rodo, kad šalies savivaldybės privalo būti pasiruošusios tokiems atvejams, juo labiau, kad pasirūpinti tokias gyvūnais savivaldybes įpareigoja ir įstatymai. Esame pasirengę padėti ir pateikti rekomendacijas savivaldybei, kad būtų užtikrinamas teisės aktuose numatytų reikalavimų laikymasis,“ – sakė VMVT direktorius M. Staškevičius.

Jis akcentavo, kad nelegalių veisyklų problema vis dar išlieka, ir nėra jokių garantijų, kad tokių atvejų nepaaiškės ir ateityje, todėl būtina ieškoti efektyvių būdų, kurie leistų operatyviai užkardyti nelegalias ir nusikalstamas veikas.

Kėdainių rajono meras V. Tamulis pažymėjo, kad nors šie išaiškėję atvejai ir sukelia papildomų rūpesčių bei finansinių problemų, tačiau rodo, kad visuomenė tampa neabejinga ir mažiau pakanti skriaudžiamiems gyvūnams. Pasak mero, reikia ir toliau kurti nepakantumo atmosferą nelegaliems veisėjams, dažniau su visuomene kalbėtis apie gyvūnų gerovę ir skatinti augintinių mylėtojus įsigyti juos tik iš legalių daugintojų, o dar geriau, priglausti beglobius prieglaudose esančius gyvūnus.

VMVT vadovas kvietė savivaldybę glaudžiau bendradarbiauti, operatyviau keistis informacija, įtraukiant seniūnus, seniūnaičius, bendruomenių lyderius identifikuoti savo teritorijose esamus rizikingus gyvūnų laikytojus. Visa tai leistų greičiau nustatyti ir užkardyti nelegalias veisyklas ar žiauraus su gyvūnais atvejus. M. Staškevičius ragino nepamiršti ir netinkamomis sąlygomis laikomų ar skriaudžiamų ūkinių gyvūnų.

Kaip pažymima VMVT pranešime, susitikime taip pat aptartas privalomas gyvūnų augintinių ženklinimas ir registravimas. Buvo sutarta, kad savivaldybė aktyviau informuos vietos gyventojus apie šią prievolę ir ženklinimo naudą. Taip pat aptarta galimybė bendrai Kėdainiuose organizuoti edukacinius renginius, kurie paskatintų gyvūnų augintojus suženklinti savo auginamus keturkojus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių