Kailinių žvėrelių augintojai prašys prezidento vetuoti verslą draudžiančias pataisas

Seimui šią savaitę uždraudus kailinių žvėrelių fermas nuo 2027 metų, šių gyvūnų augintojai žada prašyti prezidento Gitano Nausėdos pataisas vetuoti.

„Kreipsimės į prezidentą“, ­­– BNS penktadienį teigė Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša po asociacijos narių pasitarimo dėl Seimo sprendimo.

„Turi būti dokumentas su argumentais, kad jeigu prezidentą jie įtikins, jis juos ir galėtų naudoti kaip argumentus savo sprendimui“, – pridūrė jis.

Č. Tallat-Kelpša sakė, kad kreipimosi tekstas bus parengtas iki pirmadienio.

„Be abejo ginsime savo interesą. Neprašysime, kad pasirašytų. O kaip bus argumentai sudėlioti, net pats nežinau dar. Turi juristai per savaitgalį paruošti, kad pirmadienį kažkas būtų. Be abejo, pasakysime, kad kompensacijos nėra mūsų tikslas. Mūsų tikslas – darbas. Bet jeigu mums uždrausta dirbti, kompensacijos turi būti. Nenorime pasipinigauti“, – BNS kalbėjo Č. Tallat-Kelpša

Žvėrelių fermas valdančių įmonių asociacijos vadovas pripažįsta, kad sektoriaus įmonės dabar dirba nuostolingai dėl ekonomikos sunkmečio.

„Dirbame tam, kad sulauktume gerų laikų, o jeigu tie laikai nebeateis, kaip sako, kad niekas neperka, nebeįdomu kailiai, tada mes bankrutuosime ir nieko neprašysime, nei pagalbos, nei kompensacijų. Susitaikysime su tuo“, – sakė jis.

Jeigu prezidentas pataisas pasirašytų, kailinių žvėrelių fermų draudimas įsigalios nuo 2027-ųjų, o 2024-2026 metais bus pereinamasis laikotarpis, kai verslininkai galės uždaryti fermas ir gauti kompensacijas: pirmais metais išmoka sieks 3 eurus už gyvūną, antrais – 2 eurus, o paskutiniais metais – 1 eurą.

Valstybė taip pat kompensuos išeitines išmokas darbuotojams bei padengs statinių nugriovimą, įrangos sunaikinimą, atliekų sutvarkymą. Jau uždarytos fermos į tokias kompensacijas negalės pretenduoti, jas gautų tik tos įmonės, kurios veiks įstatymo priėmimo metu.

Lengvatines paskolas turinčioms įmonėms kompensacijos už pasitraukimą būtų išmokamos tik grąžinus paskolas.  

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Gėda,jad ligšiol

Gėda,jad ligšiol  portretas
dar neuždraustas šis sadizmas vardan impozantinių kūrvų iškrypėliškos tuštybės ir pasipuikavimo tenkinimo.

Ela

Ela portretas
Uždrausti be išlygų kankinti gyvūnus....tegul tie verslininkai užsiima daržininkyste ir augina bulves , kopūstus, o ne lupa gyvūnėliams kailius. O kokiose sąlygose jie auginami - BAISU ... ant grotų. Pačius verslininkus sustatyti ant grotų kiek ilgai išlaikys skausmą .

JIs

JIs portretas
Dėl kelių nupušusių bobelių triukšmo dingo parduotuvėse šviežia žuvis,nori iš narvų ištraukti vištas,neleisti auginti žvėrelius,nerišti prie būdų šunų,nepančioti karves ir arklius,nepjauti arklių ir t.t.Galime daeiti iki tokių nesąmonių, kaip viena Australijos kvaiša neleidžia naikinti dukters plaukuose utėlių.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių