K. Navickas: Japonijos rinka visiškai kompensuos netektis dėl Kinijos nutraukto jautienos eksporto

Kinijai nutraukus lietuviškos jautienos, pieno ir alaus eksportą, šias netektis jau visiškai kompensuoja Japonijos rinka, tikina žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Anot jo, taip pat dirbama, kad Lietuvos maisto gamintojai galėtų didesnėmis apimtimis prekiauti ir Taivane.

Kinija jautienos, pieno ir alaus eksportą iš Lietuvos sustabdė vasario pradžioje, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) gavus Kinijos generalinės muitinės administracijos notą dėl jautienos, pieno produktų ir alaus eksporto iš Lietuvos į Kiniją sustabdymo. Prekybos nutraukimas pagrįstas dokumentų trūkumu.

Pasak K. Navicko, lietuviškai jautienai Japonijos rinka atsidariusi „gana stipriai“, o artimiausiomis dienomis šalį turėtų pasiekti 25 tonų jautienos krovinys iš Lietuvos.

„Kalbant apie jautienos, alaus praradimus, manau, kad rinka Japonijoje jau šiandien kompensuoja ir gali kompensuoti ta pačia apimtimi. O ar turime galimybių plėstis labiau, yra klausimas perdirbėjams“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė K. Navickas.

Tuo metu Lietuvos maisto gamintojams dar nesulaukiant Taivano institucijų patvirtinimų, leidžiančių į salą eksportuoti maisto produktus, ministras tikino, kad Taivano atstovų vizitas šiems klausimams spręsti planuojamas liepą.

„Mūsų institucijos dirba ir čia VMVT dirba gan stipriai, ir Taivano atitinkamų institucijų, atsakingų už maisto saugą, auditas ir vizitas planuojamas liepą“, – informavo K. Navickas.

ELTA primena, kad, Lietuvai leidus Vilniuje veikti Taivaniečių atstovybei, paaštrėjo Vilniaus ir Pekino santykiai. Kinija teigia, kad sprendimas pavadinti atstovybę „taivaniečių“ vardu rodo Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei, o tai, komunistinės valstybės atstovų įsitikinimu, prieštarauja „Vienos Kinijos“ politikai.

Dėl jai neįtinkančio atstovybės pavadinimo Kinija ėmė Lietuvai taikyti ekonominio ir politinio spaudimo priemones, įspėjo užsienio įmones stabdyti bendradarbiavimą, jei šios naudos lietuviškos kilmės detales.

Vis tik Žemės ūkio ministerija dar balandį skelbė, kad lietuviški maisto produktai Taivane sulaukia vis daugiau dėmesio, o salos sostinėje Taipėjuje balandžio 12 d. buvo atidaryta lietuviškų maisto produktų ekspozicija.

Anot ministerijos, Taivanas importuoja daug maisto produktų, domisi lietuviška produkcija ir jos importo galimybėmis į Taivaną. Lietuvos maisto pramonės įmonės taip pat atranda Taivano rinką, todėl jau dabar intensyvėjantis bendradarbiavimas su Taivanu padės lietuviškiems maisto produktams čia įsitvirtinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

N

N portretas
Nusipirkus befstrogeną,troškinau troškinau kieta... Tada sudėjau į greitpuodį troškinau ir vis vien kieta..

Linas

Linas portretas
Lietuviams jautienos neįmanoma įpirkti, per didelės kainos.Galetu nepirkti ir Japonai tada Lietuvoje liktu,lietuviams.Kainos sumažėtų ,būtų faina vartotojui.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių