Jurbarko rajone – ekstremali situacija dėl afrikinio kiaulių maro

  • Teksto dydis:

Plintant afrikiniam kiaulių marui Jurbarko rajono savivaldybė paskelbė ekstremalią situaciją. Pasak rajono mero, siekiama apsaugoti rajone esančius ūkius, kuriuose laikoma apie 35 tūkst. kiaulių.

Ekstremali situacija paskelbta trečiadienį. Meras Skirmantas Mockevičius BNS sakė, kad trijuose mažuose ūkiuose dėl viruso krito kiaulės, tačiau svarbiausia – apsaugoti rajone esantį stambų ūkį „Dainiai“, kuriame laikoma apie 32 tūkst. kiaulių.

„Didžiausia rizika, kad liga nepatektų į šitą ūkį, tai būtų labai dideli nuostoliai tiek ūkiui, tiek visiems, nes ten ir daug žmonių dirba, stambi įmonė“, – BNS penktadienį sakė meras.

Šiuo metu Jurbarko rajone nustatyti trys afrikinio kiaulių maro atvejai – Jakaičių, Kriščiaviškės ir Pavidaujo kaimuose.

Didžiausia rizika, kad liga nepatektų į šitą ūkį.

Aplink ligos židinius nustatytose apsaugos ir priežiūros zonose Maisto ir veterinarijos specialistai tikrina kiaulių augintojus, ar jie laikosi biosaugos reikalavimų.

„Teritorijose skirtingais režimais, trijų, dešimties kilometrų spinduliu nuo židinių tikrinami kiaulių laikytojai, ar laikomasi reikalavimų. Yra įtarimų, kad gali būti ir daugiau atveju kai kuriuose smulkiuose ūkiuose, bet tai dar neparvirtinta. Mūsų užduotis yra stebėti ir koordinuoti“, – sakė S. Mockevičius.

Specialistų teigimu, padėtis rajono kiaulių augintojų ūkiuose kol kas yra stabili, tačiau aptinkama ūkių, kuriuose auginami gyvuliai yra nedeklaruoti.  NAUJAUSI KOMENTARAI

...labiau

...labiau portretas
...zeliakoksas su liusia arestovicum...2 prezikai...vienas buves,kitas a-lia busimas !

putinas

putinas portretas
su lavrovu.

Apokalipsės raitelis 3

Apokalipsės raitelis 3 portretas
Jums pažadėtas badas. Tai ir visame pasaulyje deginami pasėliai, maisto sandėliai, naikinami paukščių , gyvulių ūkiai. Neva rūpestis žaliąja energertika..
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių