Geros žinios gyventojams: didėja NPD, pensijos, įvairios išmokos, vaiko pinigai

  • Teksto dydis:

Nuo birželio 1-osios įsigalioja naujos socialinės paramos išmokos: 5 proc. didėja senatvės ir valstybinės pensijos, tai pat kitos įvairios išmokos, kompensacijos.

Taip siekiama amortizuoti infliacijos pasekmes, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, teigia Vyriausybė.

Dalis padidėjusių išmokų skaičiuojamos už einamąjį, o kita dalis – už praėjusį mėnesį, todėl padidėjimą gyventojai realiai pajus skirtingu laiku: vieni – jau birželį, o kiti – liepą.

Neapmokestinamosios pajamos (NPD) didėja iki 540 eurų – jos augs mažiausiai uždirbantiems gyventojams, kurių metinės pajamos neviršija 12-kos mėnesių vidutinių darbo užmokesčių (VDU). Uždirbantieji minimalią algą kas mėnesį „į rankas“ gaus papildomai 16 eurų, o uždirbantieji 1 tūkst. – 12 eurų daugiau.

Nuo sausio taikomas 460 eurų NPD dabar bus perskaičiuotas ir 540 eurų ir bus taikomas deklaruojant visų 2022 metų pajamas ir apskaičiuojant pajamų mokestį. Dėl to gyventojai 2023 metais iš Valstybinės mokesčių inspekcijos gaus didesnes išmokas.

Senatvės pensijos didėja vidutiniškai 25 eurais iki 510 eurų būtinąjį stažą turintiems senjorams, vidutinė pensija – apie 22 eurais iki 482 eurų. Vidutinės netekto darbingumo pensijos, priklausomai nuo jo lygio, didėja 10–21 euru.

Bazinė socialinė išmoka (BSI) sieks 46 eurus, šalpos pensijų bazė – 173 eurus, tikslinių kompensacijų bazė – 138 eurus, valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis – 147 eurus.

Padidėjus šalpos pensijų bazei, šalpos išmokos, priklausomai nuo jų rūšies ir gavėjų kategorijos, padidės 11,5–51,75 euro. Mažiausiai didės šalpos našlaičių pensija, labiausiai – šalpos neįgalumo pensija asmenims, netekusiems 100 proc. darbingumo iki 24 metų amžiaus.

Padidinus BSI, didėja nuo jos priklausančių išmokų dydžiai: pavyzdžiui, vaiko pinigai didėja iki 80,5 euro, o išmoka vaikui daugiavaikėms ir nepasiturinčioms ar neįgalų vaiką auginančioms šeimoms – iki 127,88 euro. 

Taip pat didėja vienkartinės išmokos vaikui ir nėščiai moteriai, globos (rūpybos), vienkartinė įsikūrimo išmoka, išmokos besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai, gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, įvaikinus vaiką, privalomosios pradinės karo tarnybos kario vaikui. 

Padidėjus tikslinių kompensacijų bazei, priklausomai nuo specialiųjų nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikių, šios kompensacijos didėja 7,2-31,2 euro.

Padidinus VRP, vidutinis socialinės pašalpos dydis auga 109-125 eurais.

VRP aktualus nustatant teisę į piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams ir šios paramos dydžiui, teisę į socialinę paramą mokiniams, papildomą išmoką vaikui, paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti bei kitą socialinę paramą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aldona

Aldona portretas
Sėdžiu ir verkiu.Elektra pabrangs dvigubai,dujos irgi brangios.gyvenam priemiestyje.. Nuvaziuot pas gydytoja,į parduotuvę be mašinytės niekaip.Benzinas brangus.Neina kalba apie brangia masina ,eiline 20m.masinyte,tvarkinga,bet vandeniu nevaziuoja.Vaistai,vitaminai irgi reikalingi....Pensija 400.Kuras nameliui ziema sildyti reikia 1000eur.dabar,kai pabrango viskas trigubai.Tai pasakykit brangus valdžios vyrai ir seimunai,kaip vienam zmogui pragyventi oriai,Gal jus pabandytumet,gal jums butu cia ori senatve?Ačiū už geroves valstybę.

Aš portretas
Jeigu viskas tokiais dideliais žingsniais nebrangių, tai ir tas 20 eurų neatrodytų juokingai.

Aš portretas
Nejuokinkit žmonių su tokiais pakėlimais, ašaros byra skaitant,
VISI KOMENTARAI 131

Galerijos

Daugiau straipsnių