Gera žinia: galima pildyti dokumentus dėl 1 tūkst. eurų paramos keičiant automobilį

Sistema, per kurią gyventojai gali kreiptis dėl 1 tūkst. eurų paramos automobilio keitimui į mažiau taršų, veikia be trikdžių, sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

„Tinklapis ir pati sistema veikia be trikdžių, viskas išbandyta, veikia, žmonės jau gali pildyti dokumentus. Pakankamai paprasta, nesudėtinga sistema. Konkretaus skaičiaus negaliu pasakyti, nes duomenys nėra realiu laiku fiksuojami. Turime palaukti tam tikrą laiką, nes iš įvairių miestų per serverius kol suplauks, turbūt galėsime įvertinti dienos pabaigoje“, – sakė K. Mažeika.

Pasak ministro, žmonėms, kurie nori prisidėti prie oro taršos mažinimo ir turi tikslų pasikeisti automobilį, tai gali būti „didžiulė paskata“.

„Ta galimybė bus iki Naujųjų metų. Toliau vertinsime priemonės efektyvumą ir bus priimti sprendimai. Tikslas yra atsikratyti senų automobilių. Esame viena seniausių automobilių parkų turinčių valstybių, viena daugiausiai dyzelinių automobilių turinčių valstybių. Bet kuri priemonė, kuri padės žmonėms atsikratyti seno automobilio ir įsigyti mažiau taršų, visos jos yra sveikintinos ir jas reikia remti“, – teigė K. Mažeika.

Kaip ELTA jau rašė, mažiau taršių transporto priemonių įsigijimo skatinimui Aplinkos ministerija nuo lapkričio 1 d. siūlo 1 tūkst. eurų kompensacinę išmoką.

Išmokas būtų galima gauti įsigyjant M1 klasės transporto priemonę, kurios bendras išmetamas anglies dioksido CO2 kiekis ne didesnis kaip 130 g/km. Automobilio pirmosios registracijos data ES turėtų būti 2013 m. sausio 1 d. arba vėlesnė, jis varomas vien tik benzinu, dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra arba, be benzino, dar ir dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra. CO2 kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams.

Kaip teigiama ministro įsakyme, pareiškėjas gali gauti kompensaciją, jei įsigyja ir savo vardu įregistruoja mažiau taršų automobilį arba lizingo būdu įsigyja (tampa automobilio valdytoju) mažiau taršų automobilį.

Kaip rašoma dokumente, pareiškėjas gali gauti tik vieną kompensacinę išmoką, automobilis su tuo pačiu VIN numeriu gali būti kompensuojamas tik vieną kartą. Kompensacinė išmoka išmokama ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo sprendimo priėmimo datos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Da Luna

Da Luna portretas
nėra žodžio kur matyta, iki 1990m, ir benzinas ir dizelis buvo už kapeikas, ir lietuvaičiai lakstė po visa sovietu sajunga, išrinko žigulius o kur pobiedos moskvič, 412, zapas, volgos 21 volga 10 , ir kitos, markes čaiku, juk turėjo žmones ir važiavo, ir miško pramone buvo nekertama, kuri sugerdavo visa bruda taršos, o kokio lygio buvo pramonė lietuvoj, gyganto gamyklos vienos iį didžiausiu europoj, ir atomine elektrinė, kuria sunaikino, o kiek buvo teršamu objektu ir nemunas buvo švarus ir neris šavari, net augdami vaikai gerdavome iš neries vandeni, ir vežius iš po akmenėliu traukdavome vakarais, o kokio lygio buvo A,T, I. MAŠINU , garažai pilni, takso volgu naktym dirbo sutvarkytas buvo ūkis mašinu, kokie skaičiai, juk vilini klaipėda estrada kelio juk pratėse ir sovietu laiku, ir neverkė kad transportas teršia ora žodžio nebuvo, juk tas ministras to juk net nežino iki dabar kur kas buvo, baikite bajerius juk didina ir plešo piniga už draudima mašinu, mokėjau 52 e, šių m, 63 er, p

BET

BET portretas
Gera žinia tiktai kiek labiau pasiturintiems, Pasižiūrėkite, kiek kainuoja 2013-2014 metų gamybos automobiliai - ir suprasite.

M

M portretas
Kodel Marijampolej siaurinamos gatves ir mazinamas masinu srautu pralaidumas ir tuo paciu labiau tresiamas oras,kodel to nematai,o gal nenori matyt,netiko meru pastate brakonieriu aplinkos ministru,nu ir nah tokia valdzia ir valstybe.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių