G. Skaistė: pasiūlymų dėl mokesčių pertvarkos lauksime tris savaites

Paskelbusi mokesčių pertvarkos pasiūlymus Finansų ministerija tris savaites lauks visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų šalių pasiūlymų.

„Teikiam derinimui su visuomene laukiame pastabų tiek iš lobistų, tiek iš verslo asocijuotų, iš visų suinteresuotų asmenų, kurie turi tam tiktą poziciją ar pasiūlymų, kaip būtų galima šiuos pasiūlymus koreguoti, tobulinti. Po trijų savaičių apibendrinsime tuos pasiūlymus ir žiūrėsime, į ką galima atsižvelgti, o į ką – ne“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė ministrė Gintarė Skaistė.

„Per tą laiką vyks dar diskusijos ministerijoje, asocijuotoms verslo struktūroms bus pristatomi siūlymai, tiek ir ekspertams“, – pridūrė ji.

„Trys savaitės yra daugiau negu paprastai – yra siūloma dvi savaitės. Nesakau, kad po tų trijų savaičių iškart nešime į Vyriausybę, pažiūrėsime, kiek bus pasiūlymų, pažiūrėsime, į ką galima atsižvelgti ir skirsime laiko išsamioms diskusijoms“, – sakė G. Skaistė.

Ministrė pabrėžė, kad siūlomą mokesčių pertvarką norėtų matyti kad ir su nedideliais pataisymais, bet neišskaidytą. 

„Norėčiau matyti šį paketą kaip paketą ir jame yra turbūt balansuojančių sprendimų, kurie tiek mažinantys valstybės biudžeto pajamas, tiek jas didinantys, todėl norėdami daryti sprendimus, mažinančius biudžeto pajamas, turėtume matyti ir sprendimus kitoje pusėje tam, kad viešųjų finansų balansas būtų išlaikytas“, – kalbėjo ministrė.

„Balsuojant Seime turbūt pasimatys, kiek yra noro išties mažinti gyvulių ūkį, kas labai deklaruojama iš įvairių partijų – tiek iš valdančiųjų, tiek iš opozicijos, su sprendimas, kurie išties tą gyvulių ūkį šiek tiek mažina ir dabar pamatysime, kiek politinės valios yra tai padaryti“, – pridūrė ji.

G. Skaistės teigimu, gyvulių ūkį mažinti leis „Sodros“ įmokų bazės bei lubų, taip pat individualios veiklos ir darbo santykių pajamų apmokestinimo suvienodinimas – anot jos, tai būtina, nes stebima slinktis iš darbo santykių į individualią veiklą.

„Yra slinktis iš darbo santykių į individualią veiklą dėl platformų reguliavimo, dėl to, kad atsiranda papildomos galimybės turėti individualią veiklą patogesniais būdais, todėl siūloma artinti individualios veiklos apmokestinimą prie darbo santykių. Tie sprendimai duos papildomas socialines garantijas“, – kalbėjo G. Skaistė.  

Pasak G. Skaistės, numatomi pajamų apmokestinimo ir „Sodros“ įmokų pokyčiai nedidele apimtimi palies tris ketvirtadalius individualią veiklą vykdančių žmonių. Nuo 2024 metų siūloma suvienodinti ir „Sodros“ įmokų lubas su taikomomis darbo pajamomis taikant vienodą 60 VDU ribą (šiemet – 101 094 eurų).

Komentuodama siūlymą nebeleisti gyventojams susigrąžinti dalies įmokų į trečios pakopos pensijų fondus bei pagal investicinio gyvybės draudimo sutartis G. Skaistė pabrėžė, kad šie produktai dažnai parduodami žmonėms, kuriems jie nereikalingi, be to brangūs valstybei – negaunama apie 44 mln. eurų pajamų. Vietoj to siūloma investicinė sąskaita.

Ši lengvata toliau galiotų tik iki šių metų pabaigos pasirašytoms sutartims, bet ne ilgiau nei dešimties metų. 

Dvejus metus rengtos mokesčių pertvarkos paketą Vyriausybė Seimui žada teikti pavasario sesijoje gegužę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neperlementaras

Neperlementaras portretas
O tikino, kad per šią kadenciją rankų prie mokestinių pakeitimų nekiš. Kiša.

Eikit peklon su savo Gavnopoliais

Eikit peklon su savo Gavnopoliais portretas
Nesugeba išgaudyti narkotikų platintojų,kurie save deklaruoja,kaip užsiimantys individualia veikla,tai dar didesnius kliedesius į eterį skleidžia!

Ir vel

Ir vel portretas
sukurtas "mokesciu rojus" turtingiems sukciams!
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių