G. Skaistė: papildoma parama šiuo metu dar labiau padidintų infliaciją

Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, jog papildoma parama šiuo metu dar labiau padidintų infliaciją, todėl Seimo opozicijos siūlomas priemones ji vertina atsargiai. G. Skaistė kartoja, kad naujos priemonės galėtų būti svarstomos rudenį.

„Papildomos priemonės turi būti labai atsargiai vertinamos, nes reikia taip pat turėti omenyje, kad papildomos pajamos žmonėms, papildomos išlaidos biudžeto yra taip pat susijusios ir su infliacijos rodikliais, kurie reaguoja į tas priemones. Norint neįsukti spiralės, reikia būti atsakingiems ir stebėti esamą situaciją“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė G. Skaistė.

Gegužę suderinta metinė infliacija Lietuvoje siekė 18,5 proc. G. Skaistės teigimu, Vyriausybė yra pasirengusi reaguoti į galimas ekonomikos permainas ateityje ir, jeigu reikės, papildomą paramą dėl infliacijos gali siūlyti rudenį.

„Kalbamės su kitomis ministerijomis ir stebime ekonominę situaciją, matysime rudenį, tikimės, kad infliacijos rodikliai pradės mažėti pasibaigus vasarai, jeigu matysime, kad šios prognozės neišsipildo ir ekonominė situacija, kuri labai stipriai reaguoja į karą Ukrainoje, keičiasi iš esmės, esam pasirengę reaguoti ir pasiūlyti papildomas priemones. Iš esmės rudenį galėsime grįžti prie diskusijų“, – kalbėjo G. Skaistė.

Ministrė abejoja, ar tikslinga taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas, kurios, pasak jos, yra netikslios ir galutinio vartotojo nepasiekia.

„Mano asmenine nuomone, PVM tuose sektoriuose, kuriuose kainos nėra reguliuojamos, jos nėra taiklios ir dažniausiai visa savo apimtimi nepasiekia galutinio vartotojo, o tai reiškia, kad jos kainuoja biudžetui brangiau nei pasiekia naudą galutiniai vartotojai. Tokiu atveju jos nėra taiklios, nėra teisingos. Teisingiau yra imtis papildomų priemonių, orientuotų į pažeidžiamiausias visuomenės grupes“, – sakė G. Skaistė.

Opozicinė Lietuvos regionų frakcija kaip antiinfliacinį paketą siūlo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas dėl nulinio PVM tarifo maisto produktams ir 5 proc. malkoms, elektrai ir gamtinėms dujoms buitiniams vartotojams.

Ministrė atkreipė dėmesį ir į Europos centrinio banko planus didinti bazinę palūkanų normą, kuri reiškia skolinimosi brangimą. Pasak jos, dėl to reikia grįžti prie tvarios fiskalinės politikos: „priemonės turi būti laikinos, taškinės ir labiau orientuotos į pažeidžiamas visuomenės grupes“.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip manantis

taip manantis portretas
Morganai atsakau: nesame uodegoje, bet apie uodegą daugiau galvojama, nei apie galvą. Vargoliui linkiu rinkti kolchoznikų partiją su sockomunistų palikuoniais. Bus taip kaip norite, kiek tai leis esama pasaulinė, politinė ir ekonominė padėtis. Sunku numatyti, kaip dabartinė opozicija vadovautų dabar būdama valdžioje. Teikti pasiūlymus kai jų nereikės vykdyti ir durnas gali

butu malonu

butu malonu portretas
kad jau pradetumet galvoti apie MMA kelima....manau 680 EUR i rankas butu labai geras MMA sprendimas LT...kodel vokieciai nuo 1600 iki 2000 eur sugebes MMA pakelti rudeni, cia skatina vokietija kad pas juos migrantu daugiau butu ar kad apie savo zmones galvoja...taip infliacija didele, bet ji stabilizuosis ir bus panasi kai vokietijoje, kai visi uzdirbsime kaip vokietijoje, ar france ar liuksemburge, italijoje ir pan...kitaip tarian vokietis MMA gaudamas uz 1600 eur nusiperka 800 litro dyzelino, o lietuvis uz 550 MMA nusiperka 275 litrus dyzelino...vokietis uz 1600 mma gali issinuomoti kambari ir pavalgyti apsirengit, kad ir is lidlo ar pepco ar decatlon papigiai su NAUJAIS rubais, o lietuvis uz 550 mma issinuomoti gali nebent kur kaime pas bobute ant sieno uz 100 eur, o likusius valgyti kruopas ir pirkti is labdaryno drabuzius maisais uz 2 eur ir atsirinkti ko jam reikia...

Vargolis

Vargolis portretas
Su tokia narkomanu ir sikniniu iskripeliu valdzia dar netokia krizite ateitija turesime :-(
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių