G. Nausėda pasirašė patikslintą biudžetą, bet kritikuoja antiinfliacinių priemonių tempą

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė patikslintą 2022 metų valstybės biudžeto įstatymą, tačiau sukritikavo Vyriausybę dėl per lėto tempo diegiant priemones, padėsiančias gyventojams amortizuoti kainų augimo šoką.

„Gyventojai moka mokesčius tam, kad gerais laikais prisidėtų prie gausesnio biudžeto ir kokybiškesnių viešųjų paslaugų, o sunkesniais periodais sulauktų savalaikės valstybės pagalbos. Praėjo beveik keturi mėnesiai nuo to laiko, kai pasiūliau Seimui ir Vyriausybei didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, padėti šalies senjorams ir mažiau pasiturintiems gyventojams. Patiriame didžiausią kainų šoką nuo 1996 metų, dėl to priemonių priėmimo tempą vertinu kritiškai, bet pozityvu, jog šiandien pagaliau turime pirmą šiais metais solidų infliacijos pasekmių švelninimo paketą“, – šeštadienį išplatintame Prezidentūros pranešime sakė šalies vadovas.

Patikslintu biudžetu buvo padidintos pensijos, neapmokestinamasis pajamų dydis, numatytos kompensacijos gyventojams dėl augančių elektros ir dujų kainų.

Iš viso infliacijos pasekmių švelninimui skirti 973 mln. eurų, taip pat numatyti pinigai ukrainiečių pabėgėlių priėmimui, geležinkelių infrastruktūrai.

„Būtų klaida užsnūsti po tarpinių patikslinto biudžeto sprendimų. Turime nedelsdami svarstyti ir diskutuoti, kaip padėsime gyventojams tvariais, ilgalaikiais sprendimais, kurie sumažintų jų išlaidas energetikos produktams, atsvertų  išaugusias maisto kainas po 2022 metų. Nebėra laiko vilkinti pradėtų ir sustabdytų reforminių pakeitimų“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, atsinaujinančios energetikos projektų plėtra turi būti toliau skatinama, o atsirasianti nauda turėtų kuo greičiau pasiekti Lietuvos žmones, prioritetą teikiant pažeidžiamiausiems vartotojams.

Prezidentas akcentavo, kad maisto produktų kainų augimo tendencijų stebėsena ir savalaikis reagavimas turi būti nepertraukiamas valdžios institucijų procesas šiais ir kitais metais.

Seimas patikslintą 2022 metų valstybės biudžeto projektą priėmė antradienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Įdomu;senatvės pensininkams pensija dideja 5%.,o neįgaliems-ne %.o eurais,nuo 10-21e.Va jums ir socialinės paskirties mažinimas,ir kaip visa tai atrordo PREZIDENTUI.Šaunu,juk sukčiauja valdžia.,ir tai tęsiasi.

LAPE SIAURINE

LAPE SIAURINE portretas
niekada netykekit bankininku,niekada

Skaičiai yra tiesa

Skaičiai yra tiesa portretas
Nuo šių metų sausio 1 tikroji skurdo rizikos riba gyventojui LR yra geri 500 EUR. Patrupinti po 5 proc prie gaunamų valdiškų pinigų įvairioms visuomenės grupės, galime apibendrinti, senjorams, nuo liepos 1 d yra tik iliuzija rūpesčio vietiniais gyventojais. Jau nuo sausio 1 turėjo ne po nepilnus 10 proc didinti, o 17. Įsiskolinimą vadinamiems išlaikytinių iš valstybės biudžeto iki liepos 1 suskaičiuoti lengva. Taigi, gyventojams nuo sausio 1 privalėjo būti garantuoti 500 eur atskaičius tai, ką ima bankas už įvairias paslaugas. Toliau. Algos sumažėjo ir sumažėjo ženkliai. O tuo tarpu gyventojams buvo pasiūlyta pravažiuojančiųjų klounų ir aferusčių šou su barščių kibirais ir pigiai pedofilams parduodamais vaikais. Štai, ir visas pasididžiavimas ...nebeišvažiuoja balaganas.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių