Pereiti į pagrindinį turinį

G. Nausėda: kova su korupcija yra geopolitinė būtinybė

2024-06-19 09:27 diena.lt inf.

Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Vilniuje vykstančios tarptautinės antikorupcijos konferencijos (IACC) dalyvius.

P. Peleckio / BNS nuotr.
Turinys

„Korupcija tebėra didžiulis iššūkis, keliantis grėsmę taikai, saugumui ir tvariam vystymuisi – ji menkina visuomenės pasitikėjimą valdžia, silpnina institucijas, kelia grėsmę patiems demokratijos ir teisinės valstybės pagrindams, trikdo socialinę ir ekonominę gerovę“, – renginio metu vardijo G. Nausėda.

„Tik išgyvendinę korupcijos apraiškas, galėsime padėti pamatus stipresnėms gerovės valstybėms, gebančioms panaudoti savo išteklius visuomenės labui“, – pridūrė jis.

Kaip pranešė Prezidentūra, šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos kelionė nuo posovietinės valstybės iki Europos Sąjungos, NATO ir EBPO narės buvo įkvepianti.

„Šiandien Lietuva gali pasigirti aukšto lygio sąžiningumo, skaidrumo ir atskaitomybės principais tiek viešajame, tiek privačiajame sektoriuose. Iš tarptautinės paramos gavėjų tapome kovos su korupcija patirties eksportuotojais“, – sakė jis.

Be to, sveikinimo kalboje G. Nausėda pažymėjo, kad kova su korupcija neapsiriboja valstybių sienomis, o visa tarptautinė santvarka šiuo metu susiduria su precedento neturinčiais iššūkiais.

Tik išgyvendinę korupcijos apraiškas, galėsime padėti pamatus stipresnėms gerovės valstybėms, gebančioms panaudoti savo išteklius visuomenės labui.

„Didžiausią susirūpinimą kelia strateginės korupcijos atvejai, kuomet valstybiniai ir nevalstybiniai subjektai sąmoningai taiko korupcines priemones, siekdami daryti įtaką kitoms valstybėms ir destabilizuoti padėtį jose“, – nurodė prezidentas.

„Kadangi susiduriame su gudriu ir negailestingu priešininku, skaidrumo trūkumas tampa nacionalinio saugumo problema. Todėl mano noras yra, kad kovą su korupcija traktuotume ne tik kaip administracinę užduotį, bet kaip moralinį imperatyvą ar net geopolitinį būtinumą“, – akcentavo jis.

ELTA primena, kad keturias dienas truksianti tarptautinė antikorupcijos konferencija IACC prasidėjo antradienį.

Į konferenciją atvyko ir savo įžvalgomis dalijasi kovos su korupcija ekspertai, politikos formuotojai, praktikai, akademinės bendruomenės. Iš viso Vilniuje, parodų ir kongresų centre LITEXPO, susirinko daugiau kaip 2 tūkst. dalyvių iš daugiau kaip 140 šalių.

IACC yra svarbiausias pasaulinis antikorupcinis forumas, siekiantis kovoti su didžiausiomis korupcijos grėsmėmis šiuolaikiniame pasaulyje bei nuo 1983 metų sėkmingai darantis įtaką pasaulinei politinei ir ekonominei darbotvarkei.

Kas dvejus metus IACC organizuojama vis kitoje pasaulio šalyje: 2022 metais IACC vyko JAV, 2020 m. – Pietų Korėjoje, 2018 m. – Danijoje, 2016 m. – Panamoje, 2015 m. – Malaizijoje, 2012 m. – Brazilijoje.