Quantcast

Europos Komisija praplėtė trečiąją aftikinio kiaulių maro zoną (žemėlapis)

  • Teksto dydis:

Vadovaujantis Europos Komisijos sprendimu, Lietuvos teritorija yra suskirstyta į 3 zonas: I – rizikos zona, II – užkrėsta zona, kurioje AKM užregistruotas tik laukinėje faunoje ir III zona – užkrėsta teritorija, kurioje AKM užregistruotas tiek laukinėje faunoje, tiek naminių kiaulių ūkiuose.

„Praėjusią savaitę užregistravus AKM židinį naminių kiaulių ūkyje Jonavos rajone, Europos Komisija praplėtė III zoną – įtraukė naujas šio rajono savivaldybes: Upninkų, Ruklos, Dumsių, Užusalių, Kulvos, dalį Žeimių seniūnijos ir Jonavos miesto. Taip pat į III zoną pateko Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnija, Kauno rajono – Vandžiogalos, Lapių, Karmėlavos ir Neveronių seniūnijos, Kaišiadorių rajono – Palomenės, Pravieniškių ir dalis Rumšiškių seniūnijos“, - sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Paulius Bušauskas.

III zonoje kiaulių augintojams taikomi patys griežčiausi reikalavimai. Gyvų kiaulių judėjimas leidžiamas tik iš visiškai biologinės saugos reikalavimus įgyvendinusių ūkių Lietuvos teritorijoje (skerdimui). Kiauliena, kiaulienos produktais prekyba galima tik vietinėje rinkoje. Produktai privalo būti pažymėti specialiu sveikatingumo ženklu. Draudžiamas gyvų kiaulių, kiaulienos ir jos produktų eksportas į ES bei trečiąsias šalis.

Į III zoną šiuo metu Jonavos rajone patenka 143 ūkiai, kuriuose laikomos 1 1391 kiaulės. Šioje zonoje yra 2 stambūs kiaulių ūkiai, kuriuose laikomos 10 910 kiaulės. Į II zoną patenka 4 stambūs ūkiai, kuriuose yra laikoma 42 585 kiaulių. Kauno, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonuose patenkančių į III zoną stambių kiaulių laikytojų nėra.

Šią savaitę afrikinis kiaulių maras (AKM) užregistruotas Anykščių ir Vilniaus rajonuose. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino AKM diagnozę šerno gaišenai, rastai Anykščių rajone, Svėdasų seniūnijos apylinkėse ir Vilniaus rajone, Riešės seniūnijoje, Medžiūniškės kaimo apylinkėse.

Svėdasų seniūnijos apylinkėse rastas užsikrėtęs šernas – pirmasis Anykščių rajone. Šis rajonas – jau septynioliktas, kuriame šiemet nustatyta AKM atvejų.

Iš viso Lietuvoje nuo šių metų pradžios užregistruotos 61 vietos, kuriose rasti ar sumedžioti 74 AKM sergantys šernai (27 sumedžioti, 47 rasti nugaišę).

Latvijoje šiemet užregistruotos 332 vietos, kur rasti ar sumedžioti AKM užsikrėtę šernai, Estijoje – 198, Lenkijoje – 44.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Arūnas D.

Arūnas D. portretas
Sanitarui. Įdomu, ką vadini fašistais? Ar žinai šio žodžio pramę, ar tuo žodiu mėtaisi, kur pakliūva? Visi supranta, jog užkrats eina iš Rytų, kur viešpatauja autokratai. Rusijoje, Baltarusijoje pilna maru segančių šernų, bet, būtent, šios šalys neleidžia pardavinėti Lietuvos kiaulienos. Baltijos šalys, Lenkija stato vielos užtvarus, bet miško gyvūnus sualaikyti sunku. Šios slavų valdžios pačios kaltos, nes ten nėra tvarkos, tinkamos sanitarijos, o kitus kaltina. Kaip sakoma, pats muša, pats rėkia...

Koki

Koki portretas
faini kriuksai nuotraukoj..Gaila kad jie be gailesčio naikinami dėl to suš..maro..//O maras niekaip nesibaigia:(

Sanitaras

Sanitaras portretas
Uzkratas eina is rytu, galimai senai suplanuota fasistu diversija.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių